» Toptypy.com - typy bukmacherskie najlepszych typerów w Internecie, korzystaj za darmo i sam walcz o nagrody.
» Livemecz.pl - wyniki na żywo z transmisjami online (podajemy kilkanaście źródeł gdzie oglądać można mecze na żywo w Internecie) a po zakończeniu meczu skróty meczów oglądaj na Livemecz.pl

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 322 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 22  Następna strona
  Drukuj

Re: KOLARSTWO 2016 --> GIRO D'ITALIA 06-29.05
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 maja 2016 
VIP
VIP

Podziękował: 54
Podziękowano: 415
Bob Jungels - Adrey Amador @ 1,83 <4listki> 1/3

Jungels mnie pozytywnie zaskakuje na tym Giro. Jedzie bardzo ambitnie w górach, a na wtorkowym etapie wrecz mnie zaskoczył ciagnac grupke goniaca przez długą czesc podjazdu. Amador po bardzo dobrej 1 polowie wyscigu cierpi.
Jutro jezeli Astana nie depnie wyjątkowo mocno na 1 podjeździe to Jungels spokojnie do finałowego podjazdu bedzie jechal z liderami. Amador powinien tez utrzymac tempo a jeżeli troche straci to na zjazdach nadrobi, jednak na finałowym podjeździe widze go jednak spływającego znacznie szybciej niż młody Holender.

Johan Esteban Chaves - Rafał Majka @ 2,45 <4listki> 1/3

Nie bede ukrywał, że wg mnie najlepiej na tym wyscigu poza liderem wygląda własnie młody Kolumbijczyk. Nie bede tez ukrywał, że forma Rafała w ostatnich dniach nie wyglądała specjalnie dobrze.
Jednak spróbuje tej opcji. Kurs jest fajny, a dzisiaj Rafał na podjeździe pod Pinerolo i San Maurizio wygladał bardzo dobrze. Trzymał koło mimo zdecydowanie mocniejszych depniec rywwali, ktorych fanem specjalnie nie jest.
Do tego może to naiwnosc kibica, ale wierze w ten magiczny 3 tydzien i te 2 kluczowe etapy. Na Vuelcie Chaves byl bardzo mocny na poczatku wyscigu. Jednak w samej koncówce nie wytrzymywał, równiez gdy przychodizły takie wielk góry jak te w najbliższych 2 dniach.
Kolejna sprawa, że Rafał Risoul zna bardzo dobrze i wiem czego można sie po nim spodziewac na tym podjeździe. Etap jak najbardziej pod Rafała. Wielkich zmian tempa tutaj nie bedzie, bo to etap na wyniszczynie. Krótki ale bardzo tresciwy. I jezeli doniesienia o problemach zdrowotnych Nibalego sa prawda to powinien tutaj depnąc. Szczegolnie ze sobota jest niepewna i kto wie jak etap 20 bedzie wyglądał w ostatecznosci.
Plus dla Rafała, to fakt, że TOP3 ma nad nim ponad 2 minuty przewegi i ewentualnie jeżeli doszloby do proby ataku to predzej skoczy za nim Zakarin niż Chaves, ktory bedzie pilnował Kruijswijka i Valverde.
Oczywiscie wszystko na kredycie zaufania, pod tytułem, "Rafał jest w dobrej dyspozycji".

Joseph Dombrowski - Mikel Nieve @ 1,61 <4listki> 1/3

Dzisiaj obaj sie oszczedzali, wiec sa spore szanse, że obaj powalcza o jakiś odjazd. Nieve w ostatnim tygodniu wygląda przyzwoicie. Dombrowski, jak pokazał etap wtorkowy, gdy idzie w trupa to odcina mu prad momentalnie i ginie daleko z tyłu. Jutro trudny etap i jeżeli rzeczywiscie obaj by sie znaleźli w ucieczce to jednak w tej parze dojechac wyżej powinien Hiszpan.

Steven Kruijswijk - Johan Esteban Chaves @ 1,63 <4listki> 1/3

Jutro ewidentnie beda ataki na lidera. Jednak lider moim zdaniem jest poza zasiegiem. Wiadomo w takich etapach mzona wyscig wygrac i mozna wyscig przegrac. Jednak Holender nie pokazal ani jednego momentu slabosci. Jak pisałem powyzej. Chaves bardzo mocny, ale nie na tyle, ze moge mu zaufac na 100% w tak trudnych górach. A chłop bedzie przede wszystkim pilnował Valverd aby utrzymac swoje miejsce na podium.
Z minusów na pewno fakt, ze Holender jednak ma spory zapas nad rywalami, wiec może oczywiscie sie nie zazynac gdy straci 20-30 sekund w końcówce.

Alejandro Valverde - Ilnur Zakarin @ 2,12 <4listki> 1/3

Zakarin, gdyby nie problemy na 2 czasówce, pewnie teraz by broił pozycji na podium. I zdecydowanie na to zasługuje, bo obok parki Kruijswijk i Chaves to najsolidniej jeżdżacy w górach kolarz. A przede wszystkim najbardziej zawziety. Nie boi sie atakować i moim zdaniem spokojnie wskoczy na 4 miejsce i zapewnie bedzie atakował pozycje Valverde.
Przed wyscigiem stawiałem na Hiszpana. Jednak pokazuje momentami słabsza dyspozycje i jednak nie ejst tak solidny. Jutro etap, który nie jest dynamiczny wiec i Alejandro powinien stracic swoje atuty wzgledem Rosjanina

Vincenzo Nibali - Rafał Majka @ 1,90 <4listki> 1/3

Jak pisałem. Nibali bedzie dzisiaj poddany badaniom, bo sa jakies watpliwosci co do jego stanu zdrowia. Nie wiem cyz to sciema, czy prawda. Wiem, że w tym wyscigu jest w słabszje formie niż wszyscy zakladali. Urywa koło rywali i meczy bułe. Co do Rafała, swoje juz zawarłem powyżej.

Bookie sypnał ofertą, ktora mi leży w końcu.
Sporo sie tego zebrało. Oby nie było kolejnego dramatu.

"Nie wiem jaka broń będzie uzyta w 3 wojnie światowej, ale 4 na pewno bedzie na maczugi."
Obrazek

ZAPRASZAM NA CHAT

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  

PostNapisane: 27 maja 2016 
Obserwator
Obserwator

Podziękował: 0
Podziękowano: 10
Etap 19.

Kruijswijk-Valverde
1
1,50
STS

Długie, mało dynamiczne podjazdy, szczególnie na tak dużej wysokości nie są domeną Alejandro.
Jego atutem w parze z Holendrem będą zjazdy, jednak nie one stanowią dziś główny punkt programu.
Kruijswijk póki co jedzie genialnie i nie wygląda by miało się to zmienić.

Obserwator
Obserwator

PatBen napisał(a):
Etap 19.

Kruijswijk-Valverde <minus> :(
1
1,50
STS

Jego atutem w parze z Holendrem będą zjazdy, jednak nie one stanowią dziś główny punkt programu.

Dramat. Szok. Niedowierzanie.

Ale wykrakalem z tymi zjazdami :-/

Kruijswijk koziolkuje w zaspę...

Zakarin łamie obojczyk na zjeździe.

Tak sztywna - wydawało się - klasyfikacja generalna zostaje wywrocona do góry nogami.

Wow !

VIP
VIP

bochen-z-denver napisał(a):
Bob Jungels - Adrey Amador @ 1,83 <4listki> 1/3 <plus> <wygrana>

Johan Esteban Chaves - Rafał Majka @ 2,45 <4listki> 1/3 <minus>

Joseph Dombrowski - Mikel Nieve @ 1,61 <4listki> 1/3 <plus> <wygrana>

Steven Kruijswijk - Johan Esteban Chaves @ 1,63 <4listki> 1/3 <minus>

Alejandro Valverde - Ilnur Zakarin @ 2,12 <4listki> 1/3 <minus>

Vincenzo Nibali - Rafał Majka @ 1,90 <4listki> 1/3
<minus>

Jeżeli ktos uważa, że stwierdzenie iż w 3 tytgodniu wyscig mozna wygrac lub przegrać, za wyświechtany frazes, to niehc odpali powtorke z dzisiaj.
Holender m szczescie w nieszczesciu, ze ląduje w sniegu po złym wyjsciu z zakretu. A później systematycznie traci. Wyprzedzony nie tylko przez Chavesa ale i Nibalego, ktory ten wyścig miał już przegrany - bardzo ciekawy przyplyw formy swoją drogą. Lotto Jumbo dało ciała pod wzgledem taktycznym.
Rafałowi zabraklo klkuset metrów na Agnello zeby zjeżdżać Nibalim, Kruijswjikiem i Chavesem. 5 miejce jest mimo słabszej dyspozycji niz zakladana.
Co do typów. Amador 45 sekund za Jungelsem.
Chaves mimo, ze spuchł pod Risoul to jednak dolozyl Rfaałowi blisko 1:30.
NIeve 2, a Dombrowski pewnie jeszcze kreci.
Holender jak wiemy przeżywał dzisiaj dramat.
Zakarin dramat jezcze wiekszy. Przez chwile myślalem, ze to o wiele gorszy wypadek niz złamany obojczyk. Na szczescie skoncyzlo sie "tylko na obojcyzku". Szkoda goscia, bo naprawde jechał w tym Giro bardzo ladnie.
No i na koniec napompowany Nibali, ktoremu świezosc wróciła w ciagu 3 dni.

Plus jest taki, że jutro bedzie jeszcze ciekawiej, bo cale podium w jakiejs minucie sie miesci, wiec nie skreslajmy Holendra, choc po tej kraksie na penwo bedzie obolaly.

"Nie wiem jaka broń będzie uzyta w 3 wojnie światowej, ale 4 na pewno bedzie na maczugi."
Obrazek

ZAPRASZAM NA CHAT

VIP
VIP

Podziękował: 24
Podziękowano: 574
Niesamowity etap!

Nie było czekania na Risoul, tylko ostra selekcja już na Agnello. I to Chaves, po którym najmniej się tego spodziewano. Wszak Kolumbijczyk miał dużą stratę do lidera, a małą przewagę nad 3. Valverde i wydawało się, że skupi się na obronie swojego życiowego przecież wyniku. A on atakuje 60 km przed metą. Coś nieprawdopodobnego. W Risoul czekała na niego piękna nagroda - koszulka lidera.

Na zjeździe dramat Kruijswijka. Fatalny błąd techniczny na jednym z zakrętów. Do tego błąd taktyczny ekipy (brak kolarza Lotto-Jumbo w ucieczce, który mógłby ciągnąć Kruijswijka na płaskim) i w efekcie 5 minut straty.

Fatalny upadek Zakarina kończy jego udział w tym Giro i marzenia o końcowym podium.

Odrodzony Nibali. Solidny Majka.

Zresztą co tu dużo pisać - kto widział, ten wie, a kto nie widział, niech żałuje :wink: Co za wyścig!

Etap 20

Obrazek

Kolarze mają już serdecznie dość podjazdów na tym wyścigu. A jutro czeka na nich takie oto piekło. Trzy potężne podjazdy, z premiami górskimi powyżej 2000 m n.p.m. W sumie ponad 60 km wspinaczki. I na finał krótka ścianka Sant’Anna di Vinadio, do najwyżej położonego sanktuarium w Europie. Między 1. a 4. kolarzem w klasyfikacji generalnej mamy niespełna 2 minuty. A przecież jutro różnice mogą być ogromne. Kryzys na Bonette czy Lombardzie może spowodować wielominutową stratę na mecie. Dziś potwierdziło się, że wyścig można przegrać w każdym momencie. Kruijswijk miał 3 minuty przewagi i był tak mocny, że chyba nikt nie przewidział tego, że Holender może stracić koszulkę lidera. A wystarczyła chwila dekoncentracji.

To trzeba zobaczyć. Transmisja w Eurosport od 14:30.

'16 -> 45-35 , '15 -> 61-46 , '14 -> 70-41 , '13 -> 70-53 , '12 -> 63-45 , '11 -> 56-49 , '10 -> 65-66 , '09 -> 81-78 , '08 -> 75-52 , '07 -> 110-65

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

VIP
VIP

Vincenzo Nibali - Johan Esteban Chaves @ 1,50[/i] <4listki> 3/3

Bede szczery. Osoba Vinokurowa w Astanie i nagły przypływ formy Nibalego w stosunku do tego jak wyglądał we wtorek i na poprzednich etapach jest co najnmniej ciekawy. Dzisiaj odstawil bardzo wyraźnie Chavesa na ostatnim podjeździe na niespelna 6 km dokladajac jakies 50 sekund. Jutro Astana rozpeta pieklo. Nibali bedzie atakował zapewne juz od pierwszego podjazdu.
Znowu czekaja trudne zjazdy i tutaj bedzie tempo szlo na maksa. Kurs mnie nie zadowala ale jak Rekin poczuł krew to bedzie szarpał. Chaves ma 44 sekundy przewagi. To sporo i mało jednoczesnie. Jezeli bedzie odpowiednio dlugo siedzial na kole Włocha to moze dowieźć czesc tej przewagi. Tak czy siak, jezeli Nibali cudem nie straci swojej dobrej "dyspozycji" to jednak on powinien na mecie byc przed Kolumbijczykiem

Obrazek

ZAPRASZAM NA CHAT

PostNapisane: 28 maja 2016 
VIP
VIP

Vincenzo Nibali - Johan Esteban Chaves @ 1,50 <4listki> 3/3 <plus> <wygrana>

Chaves jednak sporo cierpial w ostatnich 2 dniach i nie dał rady.
Jednak spokojnie. Bedzie z niego wielki kolarz, skoro w takim wieku tak jeździ.
Valverde wskakuje na podium spychajac biednego Kruijswijka na 4 miejsce. Tak wiec Holender przezywa podobny dramat jak jego rodak na ostatnie Vuelcie. Z tym, ze w innychokolicznościach.
Rafał kończy na 5 miejscu. Przy nie najlepszej dyspozycji to i tak fantastyczny wink. Najlepszy w Giro i 3 najlepszy wynik Polaka w Wielkim Tourze. Moze Rio? Może Vuelta?

Jutro etap przyjaźni i niema, pewne jest to, że Nizzolo dojedzie na 2 miejscu :mrgreen:

Obrazek

ZAPRASZAM NA CHAT

PostNapisane: 28 maja 2016 
VIP
VIP

Kolejny świetny etap, co prawda długo czekaliśmy na ataki liderów, ale w końcówce było gorąco. Jednak Nibali. Włoch wygrywa swój czwarty wielki tour. Chaves pierwszy raz w karierze staje na podium, a Valverde kompletuje miejsca na podium we wszystkich trzytygodniówkach. Majka bardzo solidnie, choć bez błysku, na który liczyli polscy kibice, czekający na pierwsze polskie podium na Giro. Skończy się na 5. miejscu. Duże słowa uznania dla Rafała, na ostatnich etapach dawał z siebie absolutnie wszystko.

Etap 21

Obrazek

A jutro etap przyjaźni do Turynu. Kto tym razem ogra Nizzolo? :wink:

'16 -> 45-35 , '15 -> 61-46 , '14 -> 70-41 , '13 -> 70-53 , '12 -> 63-45 , '11 -> 56-49 , '10 -> 65-66 , '09 -> 81-78 , '08 -> 75-52 , '07 -> 110-65

PostNapisane: 29 maja 2016 
VIP
VIP

/pinnacle/

:arrow: Andre Cardoso vs Matteo Montaguti 2 (2,200)

Obaj są dość wysoko w generalce, w drugiej dziesiątce, zatem mimo wszystko muszą jechać dziś uważnie. Na ostatnim etapie, na którym wjechała duża grupa, Montaguti był wyżej o 9 pozycji. Biorąc to pod uwagę kurs wydaje mi się warty próby.

Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi azevedo za ten post:
Bukmacherzy.com

PostNapisane: 29 maja 2016 
VIP
VIP

azevedo napisał(a):
:arrow: Andre Cardoso vs Matteo Montaguti 2 (2,200) <plus>

Biedny Nizzolo. Dziś w końcu pierwszy minął linię mety, a mimo to nie wygrał. Sędziowie uznali, że podczas finiszu zajechał drogę Modolo i zdyskwalifikowali Włocha. Zwycięstwo etapowe przypadło więc Nikiasowi Arndtowi. Niemiec odnosi w ten sposób największy sukces w swojej karierze.

99. edycja Giro d'Italia przechodzi do historii. Drugi rok z rzędu oglądaliśmy fantastyczny wyścig. Niesamowite akcje na wiele kilometrów przed metą, dramaty, kryzysy, pościgi, zmiany liderów na ostatnich górskich etapach, mnóstwo kibiców, ładna pogoda, piękne włoskie krajobrazy. No trudno o lepszą reklamę kolarstwa.

Podium Nibali-Chaves-Valverde jak najbardziej zasłużone. Żaden z nich nie bał się atakować, podejmować ryzyka, choć każdy z nich miewał na tym wyścigu lepsze i gorsze momenty. Panowie zrobili nam piękny wyścig, czapki z głów. Należy tu dodać również Kruijswijka, Zakarina, Majkę, Jungelsa, Amadora. Swoje trzy grosze dorzucili też m.in. Brambilla, Roglić, Dumoulin, Ulissi. No i Kittel i Greipel, którzy zdominowali sprinterskie końcówki. Wyścig miał wielu pozytywnych bohaterów. Zdecydowanie było na co popatrzeć!

Odliczanie do 100. edycji Giro czas zacząć!

PostNapisane: 05 cze 2016 
VIP
VIP

Chris Froome - Alberto Contador @ 1,85 <4listki> 1/3

Mam wrażenie, że Alberto w tym sezonie naprawde moze pokazac sie od najlepszej strony w Wielkiej Pętli.
Gośc nie jeździł za wiele, ale jak jeździł to szalał na każdym wyscigu. Ostatnio na rowerze go widzialem w kweitniu w Kraju Basków, gdzie wygrał czasówke w Eibar. A w 1 czesci tej czasówki, ktora byla równie trudna jak ten dzisiejszy proog wręcz zmiażdzył rywali. No może Quintana sie ostał, ale na 6 km stracił i tak sporo.
Froome zaliczył dobra czasówke w Sionie na Tour de Romandie ale nie mam przekonania do niego. A fakt, że zostal mu jeszcze miesiac do osiagniecia optymalnej formy tym bardziej przkeonuje mnie na korzyśc Alberto, ktory niezaleznie od czesci sezonu albo jest w dobrej dyspozyji albo w optymalnej. Nie pamietam kiedy ostatni raz ciepiał.
Ten prolog jest istotny i bardzo solidny. Jechac w pojednyke raczej powinien lepiej Hiszpan.

Robert Kiserlovski - Jesper Hansen @ 1,66 <4listki> 2/3

Chorwat w swojej karierze jeździł naprawde nieźle pod góre. Obecnie troche zleciał z formą, jednak to nadal jest lepszy wspinacz niz Hansen.
Tyle w temacie.

Mikel Landa - Wout Poels @ 2,25 <4listki> 1/3

Nie wierze w Lande od poczatku sezonu, w ktorym tez niewiele razy sie pokazał Na Giro nie mial okazji sie wykazac, ale tez nie blysnął na poczatku Giro.
Czasówka jest trudna i powinna mu leżeć, ale kurs na Holendra mi sie podoba, szczególnie, że ma w tym sezonie naprawde fajny okres. No i nieźle jeździł w trudnych czasówkach.

Mikel Landa - Sergio Henao @ 2,05 <4listki> 2/3

Jak pisałem wyżej, nie ufam formie Landy.
Za to Kolumbijczykowi jak najbardziej. Im cieższa czasówka, tym lepiej jedzie. 2 trudne czasówki rok po roku w Kraju Basków i bardzo dobra jazda.

Znowu dużo. Może sie nie skończy jak zawsze :mrgreen:

Obrazek

ZAPRASZAM NA CHAT

Obserwator
Obserwator

Martwi mnie i to bardzo pogoda. Opady deszczu coraz bardziej prawdopodobne z każdą godziną. Jak wpływa to na wyniki widzieliśmy na Giro, to były po prostu 'dantejskie' sceny (Zakarin zaliczył chyba że 3 upadki). Co prawda jest to bardziej uciążliwe i niebezpieczne na zjazdach, a tych dziś nie uświadczymy, ale deszcz to zawsze deszcz.

Re: KOLARSTWO 2016 --> Criterium du Dauphine
VIP
VIP

Prolog

Obrazek

Przed nami 8 dni ścigania w Criterium du Dauhpine. Bardzo trudny, prestiżowy i przede wszystkim istotny w kontekście Tour de France wyścig. Na starcie wielu faworytów Wielkiej Pętli - m.in. Froome, Contador, Porte, Pinot, Aru, Bardet, Mollema czy Rolland.

A ich pierwsze starcie będziemy oglądać już dziś - organizatorzy przygotowali bowiem bardzo widowiskowe otwarcie wyścigu - górski prolog w Les Gets. Dystans to zaledwie 3,9 km, ale szosa nieustannie poprowadzi ostro pod górę, na ostatnim kilometrze będzie trzymać ponad 15%! Etap z pewnością, mimo tak krótkiego dystansu, ułoży klasyfikację generalną przed górskimi etapami i przede wszystkim będzie fajną gratką dla kibiców.

VIP
VIP

Chris Froome - Alberto Contador @ 1,85 <4listki> 1/3 <plus> <wygrana>

Robert Kiserlovski - Jesper Hansen @ 1,66 <4listki> 2/3 <minus>

Mikel Landa - Wout Poels @ 2,25 <4listki> 1/3 <plus> <wygrana>

Mikel Landa - Sergio Henao @ 2,05 <4listki> 2/3 <minus>

Dalej jak krew z nosa.
Michał naprawde nieźle pojechał tak trudną czasówkę wyprzedzajac kilku solidnych górali. Ale czy złapał formę? Nie bede ryzykował takiego stwierdzenia. Powiedzmy jeszcze, ze miejscówki na TdF jeszcze zapewnionej nie ma, wiec to dla niego ważny wyścig, o ile mysli o TdF. Osobiscie wolalbym, żeby forma przyszła na sierpień w Rio.
Na etapie Alberto wygrywa przed dobrze wyglądajacym Porte. Froome 3 ze strata klkunastu sekund.
Najsłabiej z czołowych kolarzy wyglada Fabio Aru, ktory wyraźnie cierpiał na końcówce.

Obrazek

ZAPRASZAM NA CHAT

VIP
VIP

Contador znów pozamiatał. Cieszy postawa Kwiatkowskiego, ale słusznie napisał Bochen, że z oceną formy i możliwości lepiej jeszcze poczekać.

Etap 1

Obrazek

A jutro stosunkowo łagodny etap, który powinien zakończyć się finiszem z peletonu. Taka cisza przed burzą.

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 322 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 22  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]