» Toptypy.com - typy bukmacherskie najlepszych typerów w Internecie, korzystaj za darmo i sam walcz o nagrody.
» Livemecz.pl - wyniki na żywo z transmisjami online (podajemy kilkanaście źródeł gdzie oglądać można mecze na żywo w Internecie) a po zakończeniu meczu skróty meczów oglądaj na Livemecz.pl

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 288 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna strona
  Drukuj

Lekkoatletyka - Sezon 2017
Autor Wiadomość
PostNapisane: 09 sty 2007 
Lekkoatletyka to jedna z najstarszych dyscyplin sportu oparta na naturalnym ruchu. Podstawowe konkurencje lekkoatletyczne: biegi, skoki, rzuty i chód mają swój początek w zachowaniach pradawnych ludzi. Były one w naturalny sposób uprawiane i trenowane przez człowieka, który polując musiał biegać, skakać przez przeszkody terenowe oraz rzucać oszczepem czy kamieniem. Z biegiem lat, dla rozrywki, człowiek zaczął stosować różne formy rywalizacji i wtedy obok sportów walki pojawiły się konkurencje lekkoatletyczne. Starożytni Grecy podczas swoich igrzysk wprowadzili konkurencje rzutu dyskiem i biegi na krótkim dystansie, nieco później skok w dal z miejsca. Bieg maratoński jest konkurencją olimpijską od czasów pierwszej nowożytnej olimpiady, wprowadzono ją dla upamiętnienia wyczynu Filipiadesa, który po zwycięstwie Greków nad Persami w bitwie pod Maratonem pobiegł do Aten zanieść radosną nowinę.

Konkurencje lekkoatletyczne

BIEGI:

* na krótkim dystansie, do 400 metrów, inaczej sprinterskie: 60 m, 100 m, 200 m i 400 m,
* na średnim dystansie, od 800 do 2000 metrów: 800 m, 1500 m, 1 mila, 2000 m,
* na długim dystansie, 3000 m, 3000 m z przeszkodami, 5000 m i 10000 m.
* przez płotki na dystansach: 100 m, 110 m, 400 m,
* uliczne: maraton (42 195 metrów), półmaraton i ultramaratony (dłuższe niż maraton),
* chód, zazwyczaj w terenie: 10 km, 20 km i 50 km,

RZUTY:

* pchnięcie kulą,
* rzut oszczepem,
* rzut młotem,
* rzut dyskiem,

SKOKI:

* skok wzwyż,
* skok w dal,
* trójskok,
* skok o tyczce

WIELOBOJE

* pięciobój lekkoatletyczny,
* siedmiobój lekkoatletyczny,
* dziesięciobój lekkoatletyczny.

LINKI I NEWSY:

PZLA
Strona Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
http://www.pzla.pl/

IAAF:
Miedzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych
http://www.iaaf.org

ONET
Lekkoatletyka
http://sport.onet.pl/0,1248733,glowna.html

EAA
Europejskie Stowarzyszenie Lekkiej Atletyki
http://www.european-athletics.org/

:arrow: Obecnie zawodnicy maja przerwe i szlifuja forme do sezonu.
Najblizsze wielkie zawody odbeda sie 2-4.03.2007 w Birmingham i beda to Mistrzostwa Europy.Obiekt w Birmingham juz 4 lata temu goscil najlepszych zawodnikow,ktorzy walczyli o krazki w Mistrzostwach Swiata.Wowczas impreze ta zostala uznana za bardzo udana i w tym roku do Anglii zjada sie ponownie najlepsi zawodnicy Europy.JAk wiadomo sezon zimowy obfituje w starty halowe.Niektorzy zawodnicy odpuszczaja "hale" by skupic sie na przygotowanich do sezonu letniego.Na przelomie sierpnia i wrzesnia odbeda sie Mistrzostwa Swiata w japonskiej Osace i to jest wlasnie docelowa impreza dla kazdego zawodnika.Wiadomo pode droga roznego rodzaju mitingi,Zlota Liga(Golden League) gdzie premia dla najlepszego zawodnika wynosi milion dolarow(sztabki-50 kg zlota).Rowniez w czerwcu niemieckie Monachium bedzie goscic zawodnikow w Superlidze Europejskiej.

Kazdy kto troszeczke sie interesuje ta dyscypliana to wie ze Lekkoatletyka nosi miano "Krolowej Sportu".Bardzo widowiskowe konkurencje czasami stawiaja w oslupienie kibicow i gwarantuja wielkie emocje.Jak bedzie jakas wielka impreza oczywiscie sluze kazdemu z osobna pomocy,udziele wskazowek,rad.Mam nadzieje,ze LA stanie sie czesto odwiedzanym tematem gdyz naprawde przy odrobinie wiedzy mozna bardzo ladnie zarobic.

Pozdrawiam
Z powazaniem Xzibit11

<center>Update:

Kalendarz mityngow na sezon 2008 - Klik
</center>

Trzeba pamietac rowniez o Mistrzostwach Swiata Juniorow, ktore odbeda sie w dniach 8-13 lipca w Bydgoszczy oraz oczywiscie o Igrzyskach Olimpijskich

Zapraszam do wypowiadania sie w tym temacie
Pozdrawiam,
Wróbel

PostNapisane: 13 lut 2007 
:arrow: Witam serdecznie!!

Jutro w Bydgoszczy w HSW w Bydgoszcz odbiedzie sie kolejna edycja prestizowego mitingu lekkoatletycznego Pedros Cup.Gwiazdą imprezy będzie rekordzistka świata (5.01), 24-letnia Rosjanka Jelena Isinbajewa.Rywalizować z nią będą m.in.: jej rodaczka Swietłana Fieofanowa, Brazylijka Fabiana Murer, Czeszka Pavla Hamackova, Niemka Nastja Ryjikh, a z polskiej strony Monika Pyrek, Anna Rogowska,Joanna Piwowarska.W konkursie skoku wzwyż widzowie zobaczą światową elitę: Ukraińca Jurija Krymarenkę, Rosjanina Andreja Tereszina, Szweda Karla Linusa Thoernblada, Czechów Tomasa Janku i Svatoslava Tona, Amerykanina Tora Harrisona oraz medalistów mistrzostw Polski 2006: Grzegorza Sposoba,Michała Bieńka,i Aleksandra Waleriańczyka.

Wyzej wymienieni zawodnicy na pewno sprezentuja wszystkim obecnym znakomite widowisko a Rosjanka Jelena Isinbayeva na pewno pokusi sie o pobicie kolejnego rekordu swiata.

Wszystkich,ktorzy chodz troche interesuja sie LA i lubia dobre widowisko na dobrym poziomie serdecznie zapraszam.

Link do Imprezy
www.pedroscup.pl

PostNapisane: 17 lut 2007 
Tomekwojdas napisał(a):
Carter, X - Jackson, B 2 kurs: 4.25

Zgodze sie z tym typem.Kurs naprawde jest bardzo dobry a nie zapomnijmy ze Jackson na stadionie jest o wiele szybszy od Cartera.To jest jednak hala poczatek sezonu,wszyscy sprawdzaja swoja forme przed marcowymi ME.Niemniej jednak tak jak powiedzialem po tsakim kursie warto zagrac.
Tomekwojdas napisał(a):
Saladino, I - Tsatoumas, L 1 1.12

Faworytem jest oczywiscie Panamczyk.Grek rowniez potrafi dobrze skoczyc ale slyszalem ze Saladino zmagal sie z kontuzja stopy i malo trenowal wiec po kursie 1.12......... ja bym nie gral.
Tomekwojdas napisał(a):
High Jump Men
Rybakov, Y - Krymarenko, Y 1 1.35

Tutaj na dwoja babka wrozyla.Ogladalem ukrainca kilka dni temu na Lucznicze i spisywal sie bardzo dobrze.Jest swietnie przygotowane,bardzo skoczny.Gdy poprawi technike jest wstanie skakac bardzo wysoko.Natomiast do trybakowa przekonania nie mam-2.38 to jest wynik robiacy na pewno wielkie wrazenie ale pozniejsze starty Rybakowe byly slabe...2.35 u siebie w Moskiwe to zadna renoma w Moskiwe pewnie poprzeczka wisi na 215 a zaliczaja 2.30.
Tomekwojdas napisał(a):
Triple Jump Men
Olsson, C - Idowu, P 1 1.08

No Olsson oki Idowu juhs najlepsze lata ma zasoba natomiast wielki szwed przed soba.Skoczyl juyhs w tym sezonie 17.44 i mysle ze na poczatek to bardzo dobry rezultat.

Pozdrawiam

PostNapisane: 20 lut 2007 
:arrow: Witam serdecznie

Typ na Kajse mysle oki.Szwedka u siebie w domu napewno zawsze grozna choc wiadomo to hala i nie wiadomo czy zawodnicy sa w pelni formy.Jednak tesh stawialbym na Szwedke.Rosjanaka skacze lipe nic nadzwyczjnego wiec nie pownno byc problemu.

Tatiana Polnova-Wielka niewiadoma jakies klopoty z trenerem,klotnie w obozie i sztabie szkoleniowym wiec nie wiadomo czy podejdzie do tych zawodow zmotywowana.Jednak Polnova umie skakac,Niemka malo doswiadczona wiec Polnova chyba wygra..

Szwed trenowany przez Polskiego trenera skacze bardzo dobrze.Ma wielkiego JUMPA w nodze i jest w stanie skoczyc jeszcze ywzej.Janku mial znakomity zeszly sezon ale teraz w Bydgoszczy skakal lipe ale jego ponad 2.30 w tym sezonie jest bardzo dobrym wynikiem.Jednak w roli fawworyta stawiam Szweda

Bungey-Zawodnik uwielbiajacy hale spsiuje sie w niej bardzo dobrze.Laalou biegal juhs w seszlym sezonie ponziej 1.44 !! ale na hali jeszcze w tym wczesnym okresie nie pokaze jakies rewelacjii

Pozostale typy bym naprawde odpuscil wg mnie wszystko moze sie zdarzyc no poza Roblesem,ktory jest absolutnym faworytem :wink:

PostNapisane: 22 lut 2007 
Witam serdecznie!!

W dniu 2-4 marca w Birmingham odbeda sie halowe lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy.Do Wielkiej Brytani zagoszcza najlepsi lekkoatleci starego kontynentu.Bedzie to pierwszy powazny strat wszystkich zawodnikow w 2007 roku.Wiadomo ze w sierpniu odbeda sie Mistrzostwa Swiata na otwartym stadionie a najepszych zawodnikow globu bedzie goscic japonska Osaka.

Obrazek

Halowe Mistrzostwa Europy-Birmingham 2007
http://www.birminghamathletics2007.com/

Ja wspolnie z kolega Tomkiem postarmy sie Panstwu zagwaratowac skuteczne typy i zawsze sluzyc pomoca.

Serdecznie Zapraszamy!!

PostNapisane: 01 mar 2007 
:arrow: Jutro zaczyna sie pierwsza duza impreza lekkoatletyczna wiec trzeba cos zapodac:

Obrazek
Gevaert, K- Naimova, T 1.50

Kim Gevaert bardzo dobra belgijska zawodniczka specjalizujaca sie wystepami w hali.Pod dachem czuje sie jak ryba w wodzie i mysle ze jest glowna kandydatka do zdobycia zlotego medalu.Przeciwniczka to zupelne objawienie prowdzi z najlepszym wynikiem w tym roku na swiecie.Naimova ma dopiero 19 lat zlote medale MSJ w Pekinie na 100 i 200 metrow.W hali trzeba miec doswiadczenie a tego na pewno Naimovej brakuje,tak jak mowilem belgijka posiada rutyne,doswiadczenie i wniej upatruje zwyciestwo

Obrazek
Holm, S - Ukhov, I 1.65

Holm znakomity szwedzki skoczek posiadajacy znakomity rekord zyciowy wlasnie w hali granica dla ktorych w wiekszosci skoczkow jest tylko marzeniem 2.40 Swietna forma w mistrzostwach szwecji znakomita walka z Thörnbladem obaj 2.38 wiec wysokosc ktora w Birmingham mysle moze dac zloty medal.Mlody rosjanin w tym sezonie skoczyl 2.39 co dla mnie jest sporym zaskoczeniem.Pozniej nie startowal i sam nie wiem co o nim myslec.Jest to mlody zawodnik a trzeba pamietac ze Holm jest specjalista 3 prob i potrafi sie skoncentrowac na kazdej probie czego nie moge powiedziec o Ukhovie.Jak dla mnie doswiadczenie i aktualna forma wezmie gore nad wynikiem zrobionym miesiac temu przez Ukhova.

PostNapisane: 03 mar 2007 
xzibit11 napisał(a):
Otto Björn - Yurchenko Denys 1.30
Gomes Naide - Radevica Ineta 1.40 troszke mam obawy ale mysle ze bedzie good
Chojecka Lidia - Clitheroe Helen 1.20
Sanders Nicola - Usovich Ilona 1.25

AKO-- 2.73

Bjorn Otto-prowadzi z dwoma najlepszymi wynikami na swiecie 5.88 i 5.90 msle ze jest glownym pretendentem do zdobycia zlotego medalu.Rywal nic nadzwyczajnego wiec jak dla mnie pewna 1.

Gomes-tutaj sie bardzo dlugo zastanawialem i w kuncu dalem na Portugalke.Naide skacze w granicach 6,70 rywalak wczoraj rekord zyciowy 6.67 ale uwazam ze w finale tego Rumunka nie powtorzy.Naide mysle jesli skoczy tak jak potrafi nie bedzie problemu..

Lidka ma rowniez najlepszy wynik w tym roku i....... wielkie rezerwy.Mysle ze zloty medal lezy na biezni tylko wystarczy go wybiegac.Rywalaka biega rownie dobrze ale Lidia jest w zyciowej formie i jak pobiegnie tak jak w Sztokholmie to nie mam azdnych obaw.

Sanders-zawodniczka gospodarzy swietnie biegajaca w hali w eliminacjach udowodnila ze jeest starsznie mocna.Rywalka rekord zyciowy wielkie zmeczenie a Sanders na wielkiem luzie.Dla mnie win brytyjka.

Jesli nic sie nie stanie to nie powiino byc problemu :wink:

xzibit11 napisał(a):
<minus> Otto Björn - Yurchenko Denys 1.30
<plus> Gomes Naide - Radevica Ineta 1.40 troszke mam obawy ale mysle ze bedzie good
<plus> Chojecka Lidia - Clitheroe Helen 1.20
<plus> Sanders Nicola - Usovich Ilona 1.25

AKO-- 2.73

Nie rozumiem postawy Otto.Niemiec ma najlepsze wyniki na swiecie a Yurchenki nawet nie ma na listach swiatowych.Nawet w kwalfikacjach rezulat ktory dzis zaliczyl w finale skoczyl w pierwszej probie....a dzis totalna lipa...

Obserwator
Obserwator

Podziękował: 0
Podziękowano: 0
Mam pytanko co z tym meczem ??
Pozdro

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

TSW napisał(a):
Mam pytanko co z tym meczem ??
Pozdro

Final odbywa sie jutro a belgiijka jest dla mnie faworytka :wink:

PostNapisane: 04 mar 2007 
:arrow: Dzis ostatni dzien zmagan w HME wiec trzeba cos ukuc:Po wspolnej namowie z moim serdecznym kolega Tomkiem postanowilismy dac takie typki:
xzibit11 napisał(a):
Janku Tomas - Walerianczyk Aleksander 1.45
Sdiri Salim - Tomlinson Chris 1.50
Howe Andrew - Winter Nils 1.30

AKO--2,83

Tomas Janku prezentuje sie z bardzo dobrej strony w tym sezonie kilka skokow powyzej granicy 230 cm i mysle ze jest zdecydowanym faworytem w rywalizacji z naszym zawodnikiem.Czech pokonal w tym sezonie poprzeczke na 234 a Walerianczyk dopiero we wczorajszych eliminacjach uzykal rezultat 230.Mysle ze tej wyokosci w finale nie powtorzy a Janku bedzie alczyl o medale..

Sdiri-Francuz dobrze skaczacy w hali.Sezon narazie dobry kilka wynikow powyzej 8 m,dobry rekord zyciowy i mam nadzieje ze swoja forme w dzisiejszym finale powtorzy.Tomlinsson zaowdnik gospodarzy skaczacy niezle ale w tym sezonie granica 8 m narazie jest dla niego nieosiagalna w kwalfikacjach uzyskal najlepszy wynik w tym sezonie 7.96.W roli faworyta stawiam Salima Sdiri.

Ostatnia para mlody utalentowny Wloch, mistrz swiata juniorow mlodszych na 200 m i wlasnie w skoku w dal.Zeszly sezon bardzo udany kilka wartosciowych rezultatow skoki w granicy 840.W tym roku w hali 815 co jest dobrym wynikiem a jego przeciwnik zuypelnie mi nie znany skaczacy w okolicy 7.90-uwazam ze Andrew spokojnie powinien pokonac rywala

:arrow:

xzibit11 napisał(a):
Pavey-Chojecka 2.50

Daje na Lidke ktora jest w znakomitej formie.Brytyjka startuje u siebie i to wlasnie ona ma najlepszy wynik wsord europekej,Chojecka drugi.Pavey biega silowo a nie che mi sie wirzyc zeby bieg byl poprowadzony w szybkim tempie.Gdy bedzie dosyc wolny i wszystko bedzie mialo rozegrac sie na ostatnich dwoch kolach to Brytyjka nie ma zadnych szans...

:arrow: Podsumowanie Lekkoatletycznych ME w Birmingham
xzibit11 napisał(a):
<plus> Gevaert, K- Naimova, T 1.50 <gool>

xzibit11 napisał(a):
<minus> Otto Björn - Yurchenko Denys 1.30
<plus> Gomes Naide - Radevica Ineta 1.40
<plus> Chojecka Lidia - Clitheroe Helen 1.20
<plus> Sanders Nicola - Usovich Ilona 1.25

AKO-- 2.73

xzibit11 napisał(a):
<plus> Janku Tomas - Walerianczyk Aleksander 1.45 <gool>
<plus> Sdiri Salim - Tomlinson Chris 1.50 <gool>
<plus> Howe Andrew - Winter Nils 1.30 <gool>

AKO--2,83

xzibit11 napisał(a):
<plus> Pavey-Chojecka 2.50 <gool>

:arrow: Mysle ze za skutecznosc nie moge sie wstydzic 8/9 mysle ze bardzo dobrze a moglo byc tak pieknie gdyby nie glupi wystep Niemca Otto
Kto choc poczesci skorzystal liczy ka$$$e

Pozdroo

PostNapisane: 03 cze 2007 
:arrow: Bardzo ładna Tomek analiza,ale mimo wszystko jeszcze teraz nie zagram lekkiej,sam wiesz dokładnie o co chodzi bynajmniej teraz nie ma sensu az do dnia 15 czerwca wowczas bedziemy działac.
Jesli chodzi o dzisiejsze typy to jak najbardziej popieram typ na Holma.Jest to zawodnik,ktory zawsze prezentuje bardzo wysoka forme,zawsze jest swietnie przygotowany a granica 230 nie stanowi dla niego zadnego problemu.Nie do konca za to ufam zawodnikom zza naszej wschodniej granicy mianowicie Rosjanom,w zeszlym sezonie mielismy wielki"wysyp" rosyjskich skoczkow w wzwyz i tylko uchowal sie jeden gora dwoch.Mam tutaj na mysli Silnova i Rybakova.
Ukhov mi nie psuje biega ociezale po rozbiegu,raz skacze fantastycznie nawet w tym sezonie bodazje 239 w hali a raz jak nasz Sposb czy Waleriwnczyk 2.20.Dlatego jak najbardziej stawiam tutaj na doswiadczonego Szweda

Augustin Choge,młody bardzo utalentowany zawodnik kenijski tak jak napisales biegajacy rowno w granicach 3.31-3.32 ale mogacy pobiec jeszcze szybciej jesli bieg jest prowadzony w szybkim tempie.Korir nie ukrywam tez jest dobrym zawodnikiem ma swiatowej klasy wynik ale w tym roku jakos gwiazdka przy jego nazwisku przygasla i bedzie dla mnie niespodzianka ta jezeli Choge przegra rywalizacje z Korirem.

Ciekawa para Devonich-Martin,Brytyjczyk bardziej specjalizuje sie w biegach na hali jest on bylym mistrzem swiata na 200 m a na otwartym stadionie juz tak dobrze mu nie idzie.Jednak juz nieraz pokazywal sie z dobrej stronie zawsze moze pozytywnie zaskoczyc i ja bym to zdarzenie mimo wszystko odpuscil.

Uwazam,ze warto postawic tutaj typ Kikaya, G - Carter, X 1.40.Kikaya specjalizujacy sie w biegu na 400 m wiedzie prym wsrod 400 metrowcow procz Warrinera nie ma narazie zadnego rywala.Xavier Carter raczej dobrze czuje sie na dystnsie o polowe krotszym czyli 200 m.400 metrow jest jednak nieco dluzsze i nie sadze aby Carter cos zdzialal w pojedynku z Kikaya.

Wiec jesli ktos sie dzisiaj zdecyduje na granie typow prosze nie szalec ze stawka gdyz to sa raptem 3 powazne zawody,nie wiadomo do konca jak to stoi z forma prawdziwym sprawdzianem bedzie Miting Golden League,ktory odbedzie sie 15 czerwca w norweskim Oslo oraz sierpniowe MS ,ktore odbeda sie w japosnkiej Osace.
Pozdrawiam,Zibi

PostNapisane: 10 cze 2007 
:arrow: Dzisiaj odbywa sie Mitting lekkoatletyczny, o którym wogole nie widziałem mam przed soba kalendarz i nawet nie ma zawartej zadnej informacji.Buki sie postarały i wystawiły oferte wiec podam kilka interesujacych mnie typów.

Liu Xiang - Johnson, A 1.40

Znakomity zawodnik chiński rywalizowac bedzie ze starym wyjadaczem,zawodnikiem który swoje najwieksze sukcesy na tym własnie dystansie świecił już jakis czas temu więc stawiam na Liu Xianga,który przed tygodniem wykręcil niebagatela wynik 12.94 bodajże 4 w historii.

Kikaya, G - Merritt, L 1.52

Gary Kikaya bardzo dobry 400 metrowiec praktycznie przegrywajacy tylko z zawodnikiem,ktory juz od 3 lat niepodzielnie panuje na tym dystansie czyli Jeremy Warrinerem.Kikaya powinien wygrac z rywalem patrzac na tegoroczne osiagniecia ligitymuje sie on czasem o 0.5 sek lepszym niz Merritt.Dzisiaj ma wielka sznase na wygrana gdyz Warriner startuje na dystansie o polowe krótszym czyli 200 m

Mutola, M - Jepkosgei, J 2.50

Ku mojemu zdziwieniu bukmacherzy faworyzuja tutaj nie Marie Matuole lecz Kenijke
Jepkosgei.Muttola ma najlepszy wynik w tym roku na swiecie jest to zawodniczka bardzo doswiadczona na tym dystansie bardzo utytuowana,nie chce mi sie wierzyc zeby dzisiaj przegrała tym bardziej ,ze kurs jest jak dla mnie promocja.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 288 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]