» Toptypy.com - typy bukmacherskie najlepszych typerów w Internecie, korzystaj za darmo i sam walcz o nagrody.
» Livemecz.pl - wyniki na żywo z transmisjami online (podajemy kilkanaście źródeł gdzie oglądać można mecze na żywo w Internecie) a po zakończeniu meczu skróty meczów oglądaj na Livemecz.pl

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 148 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
  Drukuj

Ligi zagraniczne - dyskusja
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 cze 2009 
Moderator
Moderator

Podziękował: 1304
Podziękowano: 3301
Dyskusje na temat lig zagranicznych.

------

Wydzielone z tematu mastace:

dondamajk napisał(a):
mastace napisał(a):
10 - Kaka (AC Milan)

10 - Kaka (rEAL mADRYT)

Sorry za maly spam... ale czerwono-czarny rytm serca i avatar zobowiazuja... :lol:

A co do samego typu, to wyglada naprawde solidnie... bede musial sie z nim "przespac" i moze pojade na tym samym wozku... :twisted:

A Real Madryt dlaczego z małych? Ja bym się zastanowił raczej nad pisaniem z małych AC Milan - w końcu rzadko się zdarza, żeby aktywna ikona/legenda danego klubu na siłę chciała odejść do innego zespołu mając przy tym pełne poparcie zarządu :lol:.

A co do typu to Hiszpanie wcześniej byli dla mnie zdecydowanymi faworytami, ale Brazylia wreszcie zaczęła grać na poziomie, no i kwestia mentalności - wprawdzie Hiszpanie wreszcie się przełamali i wygrali poważny turniej to jednak Brazylia to Brazylia ;). Włosi moim zdaniem na obecną chwilę za słabi, ale też dużo zależy od składu jaki Lippi wystawi, a tu niestety może być problem :P.

Ostatnio edytowano 13 cze 2009 przez KamilZ, łącznie edytowano 2 razy

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  

Doświadczony Typer
Doświadczony Typer

Podziękował: 13
Podziękowano: 39
KamilZ napisał(a):
dondamajk napisał(a):
mastace napisał(a):
10 - Kaka (AC Milan)

10 - Kaka (rEAL mADRYT)

Sorry za maly spam... ale czerwono-czarny rytm serca i avatar zobowiazuja... :lol:

A co do samego typu, to wyglada naprawde solidnie... bede musial sie z nim "przespac" i moze pojade na tym samym wozku... :twisted:

A Real Madryt dlaczego z małych? Ja bym się zastanowił raczej nad pisaniem z małych AC Milan - w końcu rzadko się zdarza, żeby aktywna ikona/legenda danego klubu na siłę chciała odejść do innego zespołu mając przy tym pełne poparcie zarządu :lol:.

Ekhm... ekhm... KamilZ nie bluznij prosze... ikona czy legenda to jest Maldini... Kaka mial na to szanse, ale wybral pieniazki... bo gdyby odejsc nie chcial, to by go ani Lysy, ani Berlusconi nie dal rady sprzedac... w tym momencie jest juz brazylijskim najemnikiem, ktoremu ACM moze zawdzieczac 3-4 swietne sezony i 3-4 trofea...

Co do pisania z malej litery, to moge napisac bERLUSCONI... 8)

Zysk: -1 375 J.
Kupony: 6-0-16
NBA: 6-0-9
Kopana: 0-0-3
Inne: 0-0-4

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Moderator
Moderator

Z aktywną legendą, bo w końcu Kaka (zresztą Kaka był tylko jeden - Kazimierz Deyna :P) chciał zostać kapitanem Milanu. Wprawdzie przy Maldinim to śmiesznie wygląda jak się go tak nazywa, no ale ikoną to już na pewno był :P.
Zresztą pieniążki to on już w Milanie wybierał, bo co okienko transferowe było że niby odejdzie, a zarząd mu podnosił pensje.
Berlusconi i Galliani oczywiście na siłę by go nie sprzedawali, ale gdy on chciał to jakoś mu problemów nie robili.
No ale zawsze lepiej sprzedać jednego zawodnika, niż się sprzedać jak angielskie kluby ;), choć ten kryzys to przesadzony jest, bo równie dobrze by mógł zostać i by nie ucierpieli :P. W każdym razie moim zdaniem zrobili świetny interes - brał dużą wypłatę, więc się kasa odciąży, baaardzo dużo przyszło za transfer, a widać że jemu głównie na pieniądzach zależało - od dawna był w słabej formie, albo raczej mu się nie chciało, bo jak mu się zachciało to zaraz jakaś asysta czy gol :P.

Cytuj:
Co do pisania z malej litery, to moge napisac bERLUSCONI... 8)

Wiem, że możesz, ale się zapytałem o co chodzi z tym Realem. Nic zabronionego nie zrobili przecież.

Podobno była lukratywna oferta zimą z Manc i została odrzucona a Kaka wiele razy podkreślał że jeśli miałby opuścić Milan to tylko do Realu.Kaka jest nie pierwszy i nie ostatni który zmienił klub a był napewno najbardziej rozpoznawanym piłkarzem Milanu przez ostatnie lata na świecie.Milan się sypie Anzelloti kaka mówi się o pirlo i pato że mogą odejść a Maldini chce być asystentem Anzellotiego w Chelsea.

Doświadczony Typer
Doświadczony Typer

KamilZ napisał(a):
Z aktywną legendą

Chyba zgodzisz sie, ze nazwanie go aktywna i najwieksza gwiazda zespolu jest duzo bardziej trafne??

KamilZ napisał(a):
(zresztą Kaka był tylko jeden - Kazimierz Deyna :P)

To oczywiscie fakt z ktorym nie da sie polemizowac. Rasiak tez jest jeden.

KamilZ napisał(a):
chciał zostać kapitanem Milanu.

Pozwole sobie wyglosic wlasna opinie na ten temat.. bo jak dla mnie pitolil tak tylko pod publiczke... gdyby naprawde chcial przejac schede po Maldinim, to by zostal i poczekal na to troche sezonow, bo umowmy sie... nastepni w kolejce, napewno przed nim, byli Ambrosini i Rino...

KamilZ napisał(a):
Wprawdzie przy Maldinim to śmiesznie wygląda jak się go tak nazywa, no ale ikoną to już na pewno był :P.

Nie wypada sie nie zgodzic... wynik Kaki to 1xLM, 1xSuperpuchar Europy 1x Puchar Wloch 1xSuperpuchar Wloch, 1xMistrzostwo Swiata... chyba nie tak wiele jak na 6 lat... biorac pod uwage to, ze do Mistrzostwa jakos bardzo mocno sie nie przyczynil... na dodatek (pomimo iz oczywiscie Kaka robi roznice, czy jest w wysokiej formie czy nie) od 2 lat nie blyszczal.

Trefeow Maldiniego wypisywac nie ma sensu... 8)

KamilZ napisał(a):
Zresztą pieniążki to on już w Milanie wybierał, bo co okienko transferowe było że niby odejdzie, a zarząd mu podnosił pensje.

Dokladnie... co okieneczko tatus "I Belong To Money" wyciagal kolejne EUR od klubu... po czym Kaka zaczynal ostentacyjnie obnosic sie z swoja miloscia do klubu... troche obludne- nieprawdaz?

KamilZ napisał(a):
W każdym razie moim zdaniem zrobili świetny interes - brał dużą wypłatę, więc się kasa odciąży, baaardzo dużo przyszło za transfer, a widać że jemu głównie na pieniądzach zależało - od dawna był w słabej formie, albo raczej mu się nie chciało, bo jak mu się zachciało to zaraz jakaś asysta czy gol :P.

Oczywiscie, ze tak... ja nie mowie, ze nie... tylko uwazam, ze gdyby Berlo tak beszczelnie nie pokazywal, ze chce go opitolic wyciagnale by te kilka-kilkanascie milinow wiecej... a tak Perez wiedzac, ze nie musi walczyc o przekonanie wlasciciela... mogl zaproponowac mniejsza kwote.

KamilZ napisał(a):
Wiem, że możesz, ale się zapytałem o co chodzi z tym Realem. Nic zabronionego nie zrobili przecież.

Powiedzmy, ze w mojej "chorej i ideologicznej" opinii nie o to chodzi, zeby wydac 200mln eur/funtow/dolarow/rubli... :lol: na zawodnikow ofensywnych i ich nazwiska, narobic szumu w mediach, zlamac wiekszosci z nich kariery... a potem i tak nic nie grac. :lol:

Zreszta zobaczymy jak bedzie, ale ja tam im szalu nie wroze.. ani nie zycze.

jukatos napisał(a):
Podobno była lukratywna oferta zimą z Manc i została odrzucona a Kaka wiele razy podkreślał że jeśli miałby opuścić Milan to tylko do Realu.

Oczywiscie, ze byla- ponad 100mln eur lub funtow, ale Kaka nie chcial tam przejsc, poniewaz ManC nie gwarantuje mu ambicji sportowych na najwyzszym poziomie... tylko taki pilkarski ignorant jak Robinho mogl tam przejsc.

Tylko 1 mala uwaga... jak chcial do Realu, to po co te deklaracje o milosci i opasce kapitanskiej co pol roku??

jukatos napisał(a):
Kaka jest nie pierwszy i nie ostatni który zmienił klub a był napewno najbardziej rozpoznawanym piłkarzem Milanu przez ostatnie lata na świecie.

Fakt i prawda. Beda nastepni- Pato, Paloschi, Thiago Silva... a moze Dzeko? Czas pokaze...

jukatos napisał(a):
Milan się sypie Anzelloti kaka mówi się o pirlo i pato że mogą odejść a Maldini chce być asystentem Anzellotiego w Chelsea.

Milan sie nie sypie... kolego... Milan sie przebudowuje, "forma" kazdego klubu musi poddac sie cyklom... no i teraz ACM skrobie dolek... i chyba nie jest to az taki dolek jakiego duzo ludzi by chcialo (biorac tez pod uwage, ze udalo sie zalapc na gorke w 2007).

Odchodzi Kaka za 67mln eur
Odejdzie pewnie Gourcouff za 15mln eur
Spekuluje sie o Pirlo za 40mln eur
Uwierz mi, ze Pato nikt o zdrowych zmyslach nigdzie teraz nie sprzeda.

To pokazny zastrzyk gotowki... ktory otwiera nowe mozliwosci... ja osobiscie nie zaluje transferu Kaki.. bedzie go brakowac, ale nie tak bardzo gdyby mial odchodzic 3 sezony temu... to samo z Pirlo- bardzo lubie tego zawodnika, jest swietny i potrafi dograc genialna pilke za plecy lub wykonac rzut wolny nie do obrony... tylko przypomnij mi prosze kiedy to bylo... dawno. Sledze gre ACM, z oczywistych powodow... i powiem szczerze, ze przeprowadzka dla Andrei moglaby wyjsc na dobre, bo ma potencjal i jeszcze kilka sezonow gry przed soba, a w ACM chyba sie juz lekko wypalil...

No a jesli juz o wypalniu mowimy, to Ancelotti byl najbardziej wypalona postacia w klubie, agonie jego ambicji sportowych przedluzyl sukces w 2007, ale wielu kibicom Milanu (jak nie wiekszosci) jego defensywne inklinacje, czeste bronienie wynikow (czesto bez powodzenia), gra 1 napastnikiem i wprowadzanie defesywnych graczy, gdy przegrywalismy mecz... dzialala poprostu na nerwy... do tego wieloletni brak sukcesow we Wloszech i nieumiejetnosc zmotywowania do zarcia trawy (oprocz Rino i Ambor, ktorych nie trzeba motywowac do tego) bandy "napchanych sukcesami w Europie" gwiazd dyskredytowala go na stanowisku szkoleniowca i dobrze, ze odszedl.. gdziekolwiek!

Leonardo to znak zapytania... ale wole znak zapytania niz "krzyzyk"...

FORZA!

Moderator
Moderator

jukatos napisał(a):
Cytuj:
Oczywiscie, ze byla- ponad 100mln eur lub funtow, ale Kaka nie chcial tam przejsc, poniewaz ManC nie gwarantuje mu ambicji sportowych na najwyzszym poziomie... tylko taki pilkarski ignorant jak Robinho mogl tam przejsc.

Ha a Real mu gwarantuje chcą zbudować drużynę praktycznie od podstaw więc to może trochę czasu potrwać.A z Robihnio to była inna sytuacja bo miał być kartą przetargową przy transferze Cr7 i też zarabiał słabą kasę jak na jedną z gwiazd zespołu.Calderon to był głupek,oszust i go sprzedał.

Cytuj:
Milan sie nie sypie... kolego... Milan sie przebudowuje, "forma" kazdego klubu musi poddac sie cyklom..

Możesz nazywać to jak chcesz.Może Milanowi kasy zabrakło.

Cytuj:
Tylko 1 mala uwaga... jak chcial do Realu, to po co te deklaracje o milosci i opasce kapitanskiej co pol roku??

Nie że chciał tylko jakby miał opuścić Milan.Jednak zachował szacunek i do dnia którym łysy przeleciał do Madrytu mówił że zostaje w Milanie i nigdzie się nie wybiera.Łysy jest przyjacielem Pereza więc się dogadali.

Wytrawny Typer
Wytrawny Typer

Podziękował: 0
Podziękowano: 0
KamilZ napisał(a):
W każdym razie moim zdaniem zrobili świetny interes - brał dużą wypłatę, więc się kasa odciąży, baaardzo dużo przyszło za transfer, a widać że jemu głównie na pieniądzach zależało - od dawna był w słabej formie, albo raczej mu się nie chciało.

Z pierwszą cześcią muszę się zgodzić bo zdecydowanie Real przepłacił za Kakę. Ale z drugą już nie bo gdyby jednak chodziło mu tylko o kasę to już dawno grałby w Man City.

jukatos napisał(a):
Podobno była lukratywna oferta zimą z Manc i została odrzucona a Kaka wiele razy podkreślał że jeśli miałby opuścić Milan to tylko do Realu.

Może po prostu wybrał klub w którym ma większe szanse na kolejne trofea niż z Milanem.:)

dondamajk napisał(a):
Oczywiscie, ze tak... ja nie mowie, ze nie... tylko uwazam, ze gdyby Berlo tak beszczelnie nie pokazywal, ze chce go opitolic wyciagnale by te kilka-kilkanascie milinow wiecej... a tak Perez wiedzac, ze nie musi walczyc o przekonanie wlasciciela... mogl zaproponowac mniejsza kwote.

Już pomijając fakt że Kaka delikatnie mówiąc niezachwycał ostatnio, to i tak transfer za 67 mln euro to jest przegięcie, wiec bez przesady z tym windowaniem cen bo tylko gdy Real włącza się do walki o jakiegoś zawodnika to jego cena gwałtownie rośnie.

dondamajk napisał(a):
Powiedzmy, ze w mojej "chorej i ideologicznej" opinii nie o to chodzi, zeby wydac 200mln eur/funtow/dolarow/rubli...

Tylko to sprzedający chce wyciągnąć jak najwięcej, ale winą za takie transfery obarcza się zwykle kupującego - czyli w tym przypadku Real.

dondamajk napisał(a):
Milan sie nie sypie... kolego... Milan sie przebudowuje,...

Brak sukcesów i na krajowym podwórku i w Europie, odejście trenera, sprzedaż bądź co bądź zawodników z podstawowego składu, brak klasowych obrońców którzy mogliby zastąpić Maldiniego. hehe...ale mi przebudowa zespołu

Kupony 2011 I-IV: W120L125 2010: W99L101 2009: W151L142 2008: W271L291

Doświadczony Typer
Doświadczony Typer

jukatos napisał(a):
Ha a Real mu gwarantuje chcą zbudować drużynę praktycznie od podstaw więc to może trochę czasu potrwać.

Oczywiscie, ze nie gwarantuje, ale chyba szanse na sukcesy w Realu sa znacznie wyzsze niz w ManC...

jukatos napisał(a):

Moze i tak... ale nie zmienia to faktu, ze w tym momencie zarzad zostal jakby postawiony pod murem i zmuszony do jakichs ruchow... smiem twierdzic, ze gdyby nie sprzedali Kaki, to dalej by twierdzili, ze ze skladem wszystko jest w porzadku... teraz mowia, ze mistrzow trzeba zastapic mistrzami... zobaczymy.

jukatos napisał(a):
Nie że chciał tylko jakby miał opuścić Milan.Jednak zachował szacunek i do dnia którym łysy przeleciał do Madrytu mówił że zostaje w Milanie i nigdzie się nie wybiera.Łysy jest przyjacielem Pereza więc się dogadali.

Wiele rzeczy mowil i mowi... ale ja mu od pewnego momentu najzwyczajniej nie wierze.

henry84 napisał(a):
Już pomijając fakt że Kaka delikatnie mówiąc niezachwycał ostatnio, to i tak transfer za 67 mln euro to jest przegięcie, wiec bez przesady z tym windowaniem cen bo tylko gdy Real włącza się do walki o jakiegoś zawodnika to jego cena gwałtownie rośnie.

Zgodze sie, ze kwoty transferowe z kosmosu sa wogole przegieciem... ale w tym momencie stosuje (bo nie da sie jednoznacznie oszacowac wartosci zawodnika) punkt odniesienia... jesli zaplacili 92 banki za Ronaldo... Kaka mogl pojsc za wiecej niz 67. Tyle

henry84 napisał(a):
Brak sukcesów i na krajowym podwórku i w Europie, odejście trenera, sprzedaż bądź co bądź zawodników z podstawowego składu, brak klasowych obrońców którzy mogliby zastąpić Maldiniego. hehe...ale mi przebudowa zespołu

Tu troche przegiales... bo moglibysmy tak napisac o wielu "pilkarskich firmach"... badz obiektwyny i wyceniajac odpowiednio wage Mistrzostwa Kraju i Lige Mistrzow... wymien mi teamy, ktore zdobyly wiecej niz ACM od 2000 roku... duzo tego nie bedzie...

Odnosnie trenera juz pisalem wyzej... takze znasz moja opinie- pozatym on nie odszedl... zostal wywalony, bo sie wypalil...

Sprzedaz zawodnikow... narazie wiem o 1... cos pominalem? Jakies FAKTy?

Przybliz tez sobie sylwetke Nesty, Kaladze, Jankulovskiego, Zambrotty i w szczegolnosci Thiago Silvy...

Moderator
Moderator

jukatos napisał(a):
a był napewno najbardziej rozpoznawanym piłkarzem Milanu przez ostatnie lata na świecie

Mimo wszystko jednak Maldini chyba ;).

jukatos napisał(a):
Milan się sypie Anzelloti kaka mówi się o pirlo i pato że mogą odejść a Maldini chce być asystentem Anzellotiego w Chelsea.

E tam sypie, raczej nowa era :P. Dostali dużo za Kakę, więc za to można spokojnie kupić kilku bardzo dobrych piłkarzy. Ancelotti że odszedł to się chyba wszyscy kibice cieszą, bo się ewidentnie wypalił, a trenerem został i tak ktoś z grona "rodziny Milanu", więc nie ma źle :P.
Co do Pirlo... Jak słyszę za jakie kwoty on może odejść to na miejscu Milanu nie zastanawiałbym się zbyt wiele :P. Wiadomo, że legenda itp, ale gra po prostu słabo, często brak zaangażowania - jeden z gorszych piłkarzy Milanu w tym sezonie.
Pato to nie ma szans, żeby odszedł. Po prostu jakby go stracili to by zrobili z siebie pośmiewisko - znakomity piłkarz na którym po prostu muszą zbudować drużynę.

Cytuj:
Chyba zgodzisz sie, ze nazwanie go aktywna i najwieksza gwiazda zespolu jest duzo bardziej trafne??

Oczywiście, ale też się zgodzisz, że jeśli by nie poszedł do Realu to by tą legendą został i o to właśnie mi chodziło, bo z jego wypowiedzi wynikało, że mu jednak zależy...

Cytuj:
Pozwole sobie wyglosic wlasna opinie na ten temat.. bo jak dla mnie pitolil tak tylko pod publiczke... gdyby naprawde chcial przejac schede po Maldinim, to by zostal i poczekal na to troche sezonow, bo umowmy sie... nastepni w kolejce, napewno przed nim, byli Ambrosini i Rino...

To tym bardziej przecież by był tą legendą, bo by trochę musiał poczekać ;).

Cytuj:
Nie wypada sie nie zgodzic... wynik Kaki to 1xLM, 1xSuperpuchar Europy 1x Puchar Wloch 1xSuperpuchar Wloch, 1xMistrzostwo Swiata... chyba nie tak wiele jak na 6 lat... biorac pod uwage to, ze do Mistrzostwa jakos bardzo mocno sie nie przyczynil...

Do Mistrzostwa Świata tym bardziej, bo tylko 20 minut zagrał z tego co wyczytałem właśnie :P.

----
Edycja: Pomyliłem się, Tobie oczywiście chodziło o Klubowe Mistrzostwo Świata, a mi o to narodowe ;).
----

Cytuj:
na dodatek (pomimo iz oczywiscie Kaka robi roznice, czy jest w wysokiej formie czy nie) od 2 lat nie blyszczal.

Hehe no właśnie trudno znaleźć drugiego takiego piłkarza, który nawet bez formy robi aż taką różnicę :P.

Cytuj:
Dokladnie... co okieneczko tatus "I Belong To Money" wyciagal kolejne EUR od klubu... po czym Kaka zaczynal ostentacyjnie obnosic sie z swoja miloscia do klubu... troche obludne- nieprawdaz?

Jak większość Brazylijczyków :P.
Teraz coś z Maiconem nie tak... Mam nadzieję, że to plotki iż może odejść... Trochę go w sumie rozumiem - Moratti jeździ sobie do Barcelony załatwiał coś związanego z Ibrahimovicem, a tu nie ustalony kontrakt Maicona...
Ibrahimovic może sobie odchodzić (oczywiście jak przyjdzie Cassano czy Benzema, a najlepiej oboje), ale trochę by głupio było jakby Maicona Inter stracił. Po prostu głupio, bo mimo że bez problemu by było go kim zastąpić (w podstawowym składzie Interu gra jeszcze 2 prawych obrońców - Zanetti i Santon) to jednak jakoś tak dziwnie by to wyszło :P.

Cytuj:
Powiedzmy, ze w mojej "chorej i ideologicznej" opinii nie o to chodzi, zeby wydac 200mln eur/funtow/dolarow/rubli... :lol: na zawodnikow ofensywnych i ich nazwiska, narobic szumu w mediach, zlamac wiekszosci z nich kariery... a potem i tak nic nie grac. :lol:

Na początku tej wcześniejszej ery Pereza przecież grali i to nie byle jak, teraz zapewne będzie podobnie, no ale o defensywie pewnie będą myśleć na końcu. Tamten Real skończył się głównie przed odejście Makalele, drugi raz takiego błędu chyba nie popełnią...
A ile wydają... Skoro tyle można to czemu nie? Oczywiście jestem za limitami, ale jeśli ich nie ma to nie widzę w tym nic złego - 5 razy mniejsze sumy od tych za Ronaldo i Kakę też są ogromne i czemu akurat one mają być tym "moralnym" limitem?
Już bardziej można się przyczepić do kupowania wypalonych "wielkich mistrzów" (pozdrowienia od Berlusconiego i Gallianiego ;)) przez Milan :P. A mnie najbardziej denerwuje wykradanie młodych piłkarzy głównie przez Arsenal i Manchester United - to jest dopiero niemoralne.

Cytuj:

Robinho nie miał pewnego miejsca w Realu, więc poszedł do City, gdzie jest gwiazdą, no i przede wszystkim nie tylko on miał być sprowadzony z tych mocniejszych. Poza tym może lubi wyzwania? ;) Nie chciał od razu iść do klubu, który z góry wiadomo że coś osiągnie, tylko pociągnąć inny klub? :P Taki np Ibrahimovic chce do Barcelony, bo brakuje mu sukcesu w LM. Inter mu tego nie może zagwarantować (nie mówię, że Barcelona tak, ale to dużo bardziej pewniejsze), ale nie myśli o tym, że to on właśnie powinien gwarantować to Interowi - w końcu to na nim się opiera ofensywa :P. Tylko że jak słyszy jakich zawodników chce Mourinho sprowadzić (może i trenerem jest dobrym, ale o transferach to ma marne pojęcie) to też mu się nie dziwie - głównie defensywnych, no a sam ofensywy nie pociągnie.
A tak swoją drogą jak już przy City i Interze jesteśmy. Elano podobno jest przymierzany do tych drugich, a problemu z transferem ma nie być, bo jest w City rezerwowym... Nie śledzę aż tak bardzo Premiership, ale on chyba dobry jest, więc czemu siedzi na ławce? :P

jukatos napisał(a):

Kasy też im brakło, ale tam trzeba było po prostu przewietrzenia.

Cytuj:
Z pierwszą cześcią muszę się zgodzić bo zdecydowanie Real przepłacił za Kakę. Ale z drugą już nie bo gdyby jednak chodziło mu tylko o kasę to już dawno grałby w Man City.

Patrząc na jego zaangażowanie w grę to nawet te parę milionów by poświęcił, żeby nie grać w Anglii tylko sobie technicznie pograć w Hiszpanii ;).

Cytuj:

Ja się nie zdziwię jak jego cena po sezonie jeszcze wzrośnie - nie zachwycał, ale jak mu się chciało to "robił swoje" - w Milanie innym się też nie chciało, teraz brakowało jeszcze Gattuso, więc nikt ich nie nakręcał, a w Realu jest ogromne parcie na sukces, więc nie powinno być z tym problemu.

Cytuj:

No właśnie przez brak sukcesów takie zmiany :P. Trener główny winowajca, więc odchodzi. Kaka - pieniądze na nowe transfery, a że jemu się już nie bardzo chciało w Milanie to trzeba było skorzystać. No i właśnie za te pieniądze mogą sobie obrońców kupić. Już przyszedł Thiago Silva, chyba są dogadani z Cissokho, no i nie zapominajmy że wróci Nesta. Zostają Zambrotta, Kaladze, Jankulovski, Bonera i Favalli.
A wracając do samego Kaki to mają przecież na ławce jeszcze Ronaldinho, który powinien "odżyć" ;).

Ostatnio edytowano 14 cze 2009 przez KamilZ, łącznie edytowano 1 raz

Doświadczony Typer
Doświadczony Typer

KamilZ napisał(a):
Ancelotti że odszedł to się chyba wszyscy kibice cieszą, bo się ewidentnie wypalił.

Nawet nie macie pojecia jak bardzo... w calym Milan Club Polonia zapanowala atmosfera swiat bozego narodzenia... :P

KamilZ napisał(a):
a trenerem został i tak ktoś z grona "rodziny Milanu", więc nie ma źle

Zle nie- ale jednak niepewnosc jest... i pozostanie napewno do poczatku sezonu.

KamilZ napisał(a):
Co do Pirlo... Jak słyszę za jakie kwoty on może odejść to na miejscu Milanu nie zastanawiałbym się zbyt wiele . Wiadomo, że legenda itp, ale gra po prostu słabo, często brak zaangażowania - jeden z gorszych piłkarzy Milanu w tym sezonie.

To niestety prawda- o tym pisalem juz wczesniej. Ogromny potencjal, ale Pirlo od dluzszego czasu chodzi sniety po boisku i nie wnosi juz tak wiele do gry zespolu jak kiedys. Do 40mln do niebieskich... nie ma sie nad czym zastanawiac... dla dobra klubu i (wbrew pozorom) zawodnika!

KamilZ napisał(a):
Pato to nie ma szans, żeby odszedł. Po prostu jakby go stracili to by zrobili z siebie pośmiewisko - znakomity piłkarz na którym po prostu muszą zbudować drużynę.

Moze Lysy jest glupi, a Berlusconi lasy na kase i ostatnimi czasy skapy... ale nie osiagneli jeszcze takich poziomow w tych charakterystykach, zeby robic taka glupote jak sprzedaz Pato w tym okienku.

KamilZ napisał(a):
Oczywiście, ale też się zgodzisz, że jeśli by nie poszedł do Realu to by tą legendą został i o to właśnie mi chodziło, bo z jego wypowiedzi wynikało, że mu jednak zależy...

ZaleazaŁO, przynajmniej tak twierdził... BYŁBY... ale wybrał Real i nie zostanie... za 20-30 lat nie bedzie na jezykach tak bardzo jak Maldini czy chociazby Shev'cento'... bo kazdy z nich wyroznil sie duzo bardziej w statystykach niz Kaka...

KamilZ napisał(a):
Hehe no właśnie trudno znaleźć drugiego takiego piłkarza, który nawet bez formy robi aż taką różnicę

To fakt, ale nie ma ludzi niezastapionych... a od ostatnich 2 sezonow wspolczynnik PENSJA/JAKOSC drastycznie mu spadal... bo pierwsze szlo w gore, a drugie w dol...

KamilZ napisał(a):
Jak większość Brazylijczyków .
Teraz coś z Maiconem nie tak... Mam nadzieję, że to plotki iż może odejść... Trochę go w sumie rozumiem - Moratti jeździ sobie do Barcelony załatwiał coś związanego z Ibrahimovicem, a tu nie ustalony kontrakt Maicona...
Ibrahimovic może sobie odchodzić (oczywiście jak przyjdzie Cassano czy Benzema, a najlepiej oboje), ale trochę by głupio było jakby Maicona Inter stracił. Po prostu głupio, bo mimo że bez problemu by było go kim zastąpić (w podstawowym składzie Interu gra jeszcze 2 prawych obrońców - Zanetti i Santon) to jednak jakoś tak dziwnie by to wyszło .

Tu mam akurat regularne i aktualne info, bo mam kumpla interiste... i czesto sobie prowadzimy bezowocne dysputy... :twisted:
Nie bede obludny i nie bede ukrywal, ze nie zmartwie sie strata Ibry i Maicona, chociaz znajac Morattiego, to nie bedzie takie proste jak z Kaka.

KamilZ napisał(a):
Na początku tej wcześniejszej ery Pereza przecież grali i to nie byle jak, teraz zapewne będzie podobnie, no ale o defensywie pewnie będą myśleć na końcu. Tamten Real skończył się głównie przed odejście Makalele, drugi raz takiego błędu chyba nie popełnią...

Ano grali... ale czy wygrali odpowiednio duzo w stosunku do nakladow finansowych... chyba nie. Co do bledu... to nie uwazasz, ze ida wlasnie w ta zla strone...? Gdybym zobaczyl liste transferowa w takiej kolejnosci: Kaka, Alonso, Ronaldo... to moze bym uwierzyl... ale jak widze Kaka, Ronaldo, Villa, to tendencja jest jasna.

KamilZ napisał(a):
A ile wydają... Skoro tyle można to czemu nie? Oczywiście jestem za limitami, ale jeśli ich nie ma to nie widzę w tym nic złego - 5 razy mniejsze sumy od tych za Ronaldo i Kakę też są ogromne i czemu akurat one mają być tym "moralnym" limitem?

To temat na osobna dyskusje, kwoty sa chore, ale ja jestem 120% kapitalista... takze dla mnie, prawo rynkowe jest nadrzedne.

KamilZ napisał(a):
Już bardziej można się przyczepić do kupowania wypalonych "wielkich mistrzów" (pozdrowienia od Berlusconiego i Gallianiego ) przez Milan.

Zgadzam sie, ale miemy nadzieje, ze ta tendencja sie odwroci... Toni NIE! Eto NIE!... jedyne odstepstow bym widzial w wypadku Drogby... 8)

KamilZ napisał(a):
A mnie najbardziej denerwuje wykradanie młodych piłkarzy głównie przez Arsenal i Manchester United - to jest dopiero niemoralne.

Patologia, rzerowanie na niajnizszych uczuciach i ludzkim ubustwie..

KamilZ napisał(a):
Ja się nie zdziwię jak jego cena po sezonie jeszcze wzrośnie - nie zachwycał, ale jak mu się chciało to "robił swoje" - w Milanie innym się też nie chciało, teraz brakowało jeszcze Gattuso, więc nikt ich nie nakręcał, a w Realu jest ogromne parcie na sukces, więc nie powinno być z tym problemu.

Albo przegra rywalizacje z Ronaldo i Riberym (?), posiedzi na lawce i wroci jako syn marnotrawny... scenariusze moga byc rozne, a czas pokaze. :D

KamilZ napisał(a):
No właśnie przez brak sukcesów takie zmiany . Trener główny winowajca, więc odchodzi. Kaka - pieniądze na nowe transfery, a że jemu się już nie bardzo chciało w Milanie to trzeba było skorzystać.

Amen!

KamilZ napisał(a):
mają przecież na ławce jeszcze Ronaldinho, który powinien "odżyć"

Na to wszyscy licza, a jakie sa ku temu pobudki:
1. poczatek mial bardzo udany
2. schudl i zlapal troche formy fizycznej, a teraz ma na to caly okres przygotowawczy
3. nie ma juz Carlo, ktoremu w pewnym momencie sie uprzykrzyl
4. jest Leonardo, ktory gwarantuje mu duzy kredyt zaufania
5. z jego wypowiedzi zostalo mu jeszcze troche ambicji
6. jest to pilkarz ponadprzecietny tak jak Kaka
7. nie ma juz Kaki, ktory byl nr 1 na jego "podstawowej" pozycji na boisku

PostNapisane: 14 cze 2009 
Moderator
Moderator

Cytuj:
Nie bede obludny i nie bede ukrywal, ze nie zmartwie sie strata Ibry i Maicona, chociaz znajac Morattiego, to nie bedzie takie proste jak z Kaka.

Ja się nie cieszę gdy główni rywale się osłabiają, bo maleje prestiż Serie A...

Cytuj:
Albo przegra rywalizacje z Ronaldo i Riberym (?), posiedzi na lawce i wroci jako syn marnotrawny... scenariusze moga byc rozne, a czas pokaze. :D

Nie no, miejsce w podstawowym składzie to on będzie miał bez względu na formę, chociażby ze względów marketingowych :P.

A co do powrotów synów marnotrawnych - Cannavaro wrócił do Juventusu i na każdym meczu ma być bojkotowany.

Wytrawny Typer
Wytrawny Typer

dondamajk napisał(a):
Sprzedaz zawodnikow... narazie wiem o 1... cos pominalem? Jakies FAKTy?

Tu przesadziłem bo narazie odszedł tylko Kaka, ale spekuluje się o Pirlo, Pato.

O obrońcach...Nesta jest podatny na kontuzje, i z tego powodu (problemy z kręgosłupem) stracił cały sezon, ba nie został nawet zgłoszony w skończonym sezonie do rozgrywek pucharu UEFA. Nie do końca wiadomo czy jego problemy zdrowotne to już historia, ale życzę mu jak najlepiej. Co do Silvy to fakt może zastąpić Maldiniego. Milan sprowadził go już w styczniu więc miał sporo czasu na poznanie stylu gry we Włoszech. Zambrotta najlepszy okres gry już chyba ma za sobą, a reszta czyli Jankulovski czy Favalli to zawodnicy solidni ale już nie wybitni (IMO!).

dondamajk napisał(a):
Tu troche przegiales... bo moglibysmy tak napisac o wielu "pilkarskich firmach"... badz obiektwyny i wyceniajac odpowiednio wage Mistrzostwa Kraju i Lige Mistrzow... wymien mi teamy, ktore zdobyly wiecej niz ACM od 2000 roku... duzo tego nie bedzie...

Przez ostatnie sezony Milan w serie A nawet nie był blisko włączenia się do rywalizacji o tytuł, choć przyznam że w tym sezonie przepaść pomiędzy Interem a resztą (w tym Milanem) się zmniejszyła ale czy to wynika z faktu że poziom ligi sie podniósł czy że Inter po prostu gra słabiej...hmmm ja byłbym jednak bardziej przychylny do tego że to Inter trochę zluzował.
Co do sukcesów w Europie to Milan na nie zasłużył z pewnością ale ostatnia wygrana ukryła trochę problemy zespołu co potwierdziło się właśnie słabszą pozycją w lidze w kolejnym seoznie. Teraz w Milanie nowy trener wiec jest szansa ze wkoncu będzie miało miejsce odmłodzenie kadry.

A druga sprawa dlaczego od 2000 roku? Ja miałem na myśli ostatnie sezony (2-3), bo wcześniej Milan grał zajebiście (chociażby dwumecz z ManU - to tak dla przykładu bo było tego więcej).

Co do Kaki to za 67 mln, też bym go raczej sprzedał ale pod jednym warunkiem ze miałbym kogoś kto mółby go zastąpić. Fakt jest Ronaldinho ale on do formy wraca już 2 sezon i jakoś wrócić nie może, a szkoda bo to zawodnik wybitny, sam się zachwycałem jegą grą w Barcie, golem w LM z Chelsea na Stamford Bridge. Obu znów się skupił na grze a nie na reklamach to i liga włoska jak i LM będą ciekawsze. A poza Ronadlinho kto to może być, Beckham?, Seedorf? chyba nie.

KamilZ napisał(a):
Tamten Real skończył się głównie przed odejście Makalele, drugi raz takiego błędu chyba nie popełnią...

Amen.

To wzmacnianie Realu też narazie polega jednak na kupowaniu/próbach kupienia graczy ofensywnych. O ile w pomocy CR i Kaka pewnie się przydadzą to nie wiem po co jeszcze Villa potrzebny. Jest przecież Raul (który grać musi choćby był bez formy), Van Nisterlooy (który ma wrócić po kontuzji), Huntelaar i w moim odczuciu najlepszy z nich wszystkich ale w dalszym ciągu niedoceniany Higuain. Ma odejść Saviola bo nie gra więc po co Villa? Inna sprawa że ściągnięcie Villy osłabi jednego z rywali w Primera Division :).

dondamajk napisał(a):
Ano grali... ale czy wygrali odpowiednio duzo w stosunku do nakladow finansowych... chyba nie.

Nie... ale co to ma do rzeczy, mają kasę to ją wydają, a po drugie Real zawsze przepłaca za zawodników i to się pewnie nie zmieni.

Co do Robinho to Real nie chciał wzmacniać ewentualnego przeciwnika w LM dlatego nie zgodził się na transfer do Chelsea, a że brazylijczyk chciał koniecznie odejść żeby więcej grać to została mu oferta Man City.

Kupony 2011 I-IV: W120L125 2010: W99L101 2009: W151L142 2008: W271L291

Moderator
Moderator

Cytuj:
Tu przesadziłem bo narazie odszedł tylko Kaka, ale spekuluje się o Pirlo, Pato.

Pisaliśmy już wyżej - Pirlo za takie pieniądze nie ma co żałować, a Pato nie odejdzie. Jakby odszedł to by to 10 razy bardziej uderzyło w Milan niż odejście Kaki, a na to sobie nie pozwolą.

Cytuj:
O obrońcach...Nesta jest podatny na kontuzje, i z tego powodu (problemy z kręgosłupem) stracił cały sezon, ba nie został nawet zgłoszony w skończonym sezonie do rozgrywek pucharu UEFA. Nie do końca wiadomo czy jego problemy zdrowotne to już historia, ale życzę mu jak najlepiej. Co do Silvy to fakt może zastąpić Maldiniego. Milan sprowadził go już w styczniu więc miał sporo czasu na poznanie stylu gry we Włoszech. Zambrotta najlepszy okres gry już chyba ma za sobą, a reszta czyli Jankulovski czy Favalli to zawodnicy solidni ale już nie wybitni (IMO!).

Dziś podpisali już kontrakt z Cissokho o którym wczoraj wspominałem, a jeszcze ma dojść jeden środkowy obrońca, więc problem z głowy. A Zambrotta nieźle sobie radził w tym sezonie, przede wszystkim się starał, więc jego bym nie skreślał.

Cytuj:
Przez ostatnie sezony Milan w serie A nawet nie był blisko włączenia się do rywalizacji o tytuł, choć przyznam że w tym sezonie przepaść pomiędzy Interem a resztą (w tym Milanem) się zmniejszyła ale czy to wynika z faktu że poziom ligi sie podniósł czy że Inter po prostu gra słabiej...hmmm ja byłbym jednak bardziej przychylny do tego że to Inter trochę zluzował.

Poziom Serie A spadł i to widać gołym okiem chociażby po pucharach. Co z tego że "średniaki" z Serie A są uważane za najmocniejsze, skoro czołówka już wyraźnie odstaje od Anglii i Barcelony.
Poza tym Inter grał bardzo słabo przez większość sezonu, taktyka Mourinho pod tytułem "bronimy 1:0" (o ile udawało się w ogóle prowadzić, bo niektóre mecze to katastrofa) sprawdzała się w Anglii, ale we Włoszech się tak nie da.

Cytuj:
A druga sprawa dlaczego od 2000 roku? Ja miałem na myśli ostatnie sezony (2-3), bo wcześniej Milan grał zajebiście (chociażby dwumecz z ManU - to tak dla przykładu bo było tego więcej).

No właśnie po tym dwumeczu z MU, zwłaszcza drugim meczu gdzie nie dali im żadnych szans i gładkie 3:0 wygrali jeszcze finał i wydawało się, że będą "miażdżyć" w kolejnym sezonie, a tu się wszystko posypało :P.

Cytuj:
Co do Kaki to za 67 mln, też bym go raczej sprzedał ale pod jednym warunkiem ze miałbym kogoś kto mółby go zastąpić. Fakt jest Ronaldinho ale on do formy wraca już 2 sezon i jakoś wrócić nie może, a szkoda bo to zawodnik wybitny, sam się zachwycałem jegą grą w Barcie, golem w LM z Chelsea na Stamford Bridge. Obu znów się skupił na grze a nie na reklamach to i liga włoska jak i LM będą ciekawsze. A poza Ronadlinho kto to może być, Beckham?, Seedorf? chyba nie.

Tylko że Ronaldinho tak na prawdę nie miał możliwości wrócenia do tej formy - w Barcelonie pokłócił się z trenerem, a w Milanie był Kaka i ewidentnie było widać, że oni we dwóch na boisku grać nie mogą. Teraz będzie inaczej, tym bardziej Leonardo ułoży drużynę bardziej pod niego.
Beckham wraca do USA, a do Milanu chyba dopiero w listopadzie, ale nie wiem czy czy mają jakiś kontrakt na to czy coś :P.
Seedorf... gdyby mu się chciało :P. Jeden z najlepszych na świecie graczy pod względem techniki, no ale z takim zaangażowaniem nie ma o czym mówić. Tylko że teraz nowy trener, więc kto wie.
No i najważniejsze - Pato - on nie jest typem snajpera, więc może zastąpić Kake, a umiejętności mu na pewno nie brakuje.

Cytuj:
To wzmacnianie Realu też narazie polega jednak na kupowaniu/próbach kupienia graczy ofensywnych. O ile w pomocy CR i Kaka pewnie się przydadzą to nie wiem po co jeszcze Villa potrzebny. Jest przecież Raul (który grać musi choćby był bez formy), Van Nisterlooy (który ma wrócić po kontuzji), Huntelaar i w moim odczuciu najlepszy z nich wszystkich ale w dalszym ciągu niedoceniany Higuain.

Obrońcy tańsi, więc zostawiają na koniec ;). Raul mimo że kapitan i żywa legenda to nie ma chyba statusu nietykalnego. To nie Włochy...
Van Nisterlooy - tu mi się coś obiło o uszy, że może odejść. Do Tottenhamu i to za jakieś grosze...

Cytuj:
Inna sprawa że ściągnięcie Villy osłabi jednego z rywali w Primera Division :).

Hehe Lyon to praktykował przez ostatnie lata - we Francji rządzili, ale poza już nie mieli szans :P.

A jak już przy Francji jesteśmy to Marsylia podała sparingpartnerów:
- Dinamo Bukareszt
- Ajaccio (po tym co widziałem w tamtym sezonie w sparingu z OM myślałem, że będą walczyć o awans do Ligue 1, a oni ledwo się utrzymali :P)
- Bordeaux (rok temu 12 tysięcy kibiców na neutralnym terenie!)
- Toulouse
- Saint Etienne
- Lens

Mocni, ale szkoda że tylko jeden zza granicy, no chyba że w tym sezonie mistrzostwo za wszelką cenę ;).

PostNapisane: 22 cze 2009 
Obserwator
Obserwator

Odnośnie waszej dyskusji to nie wróżyłbym Realowi znowu ery "Galaktycznych". Chyba tylko pod względem nazwiskach na koszulkach będą galaktyczni. Bo przecież teraz bardziej liczy sie drużyna jako całokształt a nie pojedyńcze indywidualności. C.Ronaldo,Kaka,Robben będa brac pilke i jechac z nia 20-30 metrow nie widzac kolegow z druzyny!

A odnosnie Mialnu to napewno beda grac lepiej niz teraz. Mlodego Cissokho juz kupili jest mlody Thiago Silva ktorzy beda miec chec do gry takze napewno takie male przewietrzenie szatni na zle im nie wyjdzie.

PostNapisane: 22 cze 2009 
Wytrawny Typer
Wytrawny Typer

Podziękowano: 15
KamilZ napisał(a):
Obrońcy tańsi, więc zostawiają na koniec . Raul mimo że kapitan i żywa legenda to nie ma chyba statusu nietykalnego. To nie Włochy...
Van Nisterlooy - tu mi się coś obiło o uszy, że może odejść. Do Tottenhamu i to za jakieś grosze...

To jest era ,,Galaktycznych 2 " no to Perez wróci do zasady Zidanów i Pavonów, czyli obrońców żadnych nie kupi :P no chyba, że skusi Maicona, ale czy ty tego chcesz, to ja nie wiem :P
Na razie transfery Krysi i Kaki dużo nie zmienią w tym klubie. Potrzebny jest snajper, taki jak Villa, którego nie chcą puścić z Valenci i obawiam się, że tego nie zrobią w tym sezonie, a jeżeli go sprzedadzą to w następnym i do Anglii, no chyba, że Perez wyłoży na stół 50-60 mln to od razu zarząd Nietoperzy może zmienić zdanie :P
Raul będzie grał, to takie ciągnięcie gwiazdki przez całą karierę. Trzeba było go sprzedać jak Roman z Londynu dawał 100 mln euro. Real wtedy zrobiłby interes życia.
Robben może zaliczyć out z Madrytu, jeżeli Perez będzie chciał sprowadzić ,,Bestię" z Monachium, ale jakoś nie widzi mi się ten transfer Riberego do Realu, chcę go do Barcy :!: :!:
Pamiętam, że się upierałem, że Villa przejdzie do Barcy, ale jeśli dla niego liczy się tylko kasa, to nie ma co się o niego starać.

A i obiło dziś mi się o uszy, że Ibra i Maicon mogą odejść z Interu, jeżeli Moratti zarobiłby na nich łącznie od 80-120 mln euro. Myślę, że Perez pomyśli nad transferami obu, gdyby opcja Davida V. nie udała się.
Gdyby te transfery doszły do skutku to Serie A bardzo by straciła i Juve z Diego na czele mogłoby wygrać ligę :P

A ja się tak zastanawiam, czy może The Reds nie wygrają ligi w Anglii. W końcu MU się osłabił, Chelsea to znów pewnie o LM powalczy, no a oni w końcu muszą wygrać tę ligę, bo to już 19 lat od ostatniego mistrzostwa...

PS. Era Galacticos zakończyła się wraz z odejściem Hierro a nie odejściem Makalele :P

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 148 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]