» Toptypy.com - typy bukmacherskie najlepszych typerów w Internecie, korzystaj za darmo i sam walcz o nagrody.
» Livemecz.pl - wyniki na żywo z transmisjami online (podajemy kilkanaście źródeł gdzie oglądać można mecze na żywo w Internecie) a po zakończeniu meczu skróty meczów oglądaj na Livemecz.pl

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 501 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Następna strona
  Drukuj

Liga Polska - dyskusja
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 sie 2007 
Moderator
Moderator

Podziękował: 1304
Podziękowano: 3301
W sumie nie można nigdzie podyskutować sobie o spotkaniach w naszej lidze, a to też się przydaje, więc taki temat też się przyda ;).
Jest to luźna dyskusja, ale niech będzie metoryczna, bez większych kłótni :P. Dotyczy oczywiście wszystkich naszych lig i spotkań pucharowych, także tych europejskich ;).
Chodzi głównie o relację spotkań, których nie można w pełni oglądnąć w TV.

Ostatnio edytowano 13 cze 2009 przez KamilZ, łącznie edytowano 1 raz

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  

PostNapisane: 17 sie 2007 
Moderator
Moderator

Trzeba coś zacząć :D.

ŁKS - Legia
Legia dziś się lekko wyłamała, bo strzeliła gola dopiero w drugiej połowie i dopiero potem się broniła :P. Przynajmniej z tego krótkiego skrótu w C+ nie było widać ich akcji po golu. Z relacji wynika, że tylko jedna poważniejsza akcja. Miejmy nadzieję, że wkrótce się rozegrają, bo to trochę dziwnie wygląda jak na taką drużynę ;). ŁKS też to co zwykle - sytuacji dużo, zwłaszcza u siebie, ale fatalne wykończenie.

Górnik - Ruch
Wielkie Derby Śląska już na początku zepsuł pan sędzia (dyskusja o sędziach w innym temacie :P!), ale tak ogólnie to raczej na remis było. Widać było jednak duże doświadczenie i ogranie Brzęczka i Hajty. Swoją drogą Hajto chyba nigdy aż tak nie angażował się w akcje ofensywne ;). Peskovic może zaliczyć udany debiut. Ogólnie dość ciekawy mecz, bo i walka była i dużo gry pod polami karnymi, a nie walki w środku boiska.

PostNapisane: 18 sie 2007 
Doświadczony Typer
Doświadczony Typer

Podziękował: 0
Podziękowano: 0
Co do derbów to wynik uratował Górnikowi Boris Peskovic, bo wczoraj był dysponowany na prawdę fantastycznie. Dobrze zaprezentował się też Danch po wejściu na boisko. Tomek Hajto, który liderował drużynie i pewnie grał w obronie oraz Konrad Gołoś, który często popisywał się ładnymi rajdami. Po stronie Ruchu zrobili na mnie wrażenie przede wszystkim Wojciech Grzyb i Janoszka, obaj byli aktywni, waleczni, widać było, że chcieli doprowadzić do remisu. Mecz mógł się podobać, była akcja za akcją, mało taktyki, i jak to na derbach bywa nikt się nie oszczędzał. Karnego moim zdaniem nie było, ale chyba każdy napastnik zachowałby się w podobnej sytuacji jak Dawid Jarka. Co do Tomasza Moskala to brak słów, żeby przez własną głupote wylecieć z boiska..Zawiodłem się trochę na Jurku Brzęczku, który był niewidoczny. Jednak derby mogły się podobać, brakowało na nich tylko kibiców Ruchu..

-->> Moje typy! Sprawdź, skomentuj! <<--

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 18 sie 2007 
Wytrawny Typer
Wytrawny Typer

Legia mimo tych zwycięstw mnie zawodzi. Wymeczone te zwyciestwa. Chyba nie o to chodził. Fakt liczą sie punkty no ale styl w kiam oni graja jest bardzo słaby. Górnik wygrał jednak toche niezasłużenie, karny się nie należał a Ruch nie był zespołem gorszym. jednakże w tych zespołąch nie za bardzo ma kto strzelac bramki. Obie te druzyny powinny zatrudnic jakiegos napastnika vo potrafi kończyć akcję. Ogólnie mecz nie był zły, twardy no ale wiadomo jak w takich meczach jest. Dzisiaj jestem ciekaw jak poradzi sobie Lech. Znowu grają bez Reissa, a bez niego Lech gra zdecydowanie słabiej. Wisłe czeka trudny mecz z Widzewem. jednak według mnie Wisła sobie poradzi. Szkoda Niedzielana bo teraz sobie troche nie pogra. Ale Wisła ma go kim zastąpić. Oby tylko sędziowie nie popsuli widowiska bo na razie sędziowanie jest mocno przecietne.

PostNapisane: 19 sie 2007 
Doświadczony Typer
Doświadczony Typer

kubas186 napisał(a):
Legia mimo tych zwycięstw mnie zawodzi. Wymeczone te zwyciestwa.

O tak, tutaj muszę się z Tobą całkowicie zgodzić. Legia strasznie męczy te punkty, zwycięstwa po 1:0, to nie bawi kibiców...Z Górnikiem pomoc coś grała, ale w ataku nadal jest słabo. Dużo lepsze wrażenie robi na mnie Wisła, która zdobywa kolejne punkty w ładnym stylu, wygrywają dość pewnie. Wreszcie świeci pełnym blaskiem gwiazda Pawła Brożka, który imponuje na początku sezonu świetnym instynktem strzeleckim..jesli tak dalej pójdzie to pewnie załapie się na koronę króla strzelców i...transfer do zagranicznego klubu..

-->> Moje typy! Sprawdź, skomentuj! <<--

Moderator
Moderator

Miejmy nadzieję, że z Zagłębiem Sosnowiec Legia się już rozkręci, bo to co robią to wstyd :P. Przecież to jest Legia :D.
Wisła widać mocna nawet mimo tych osłabień, ale prawdziwy test czeka ją dopiero w następnej kolejce. Po Widzewie się dużo więcej spodziewałem. Obrona katastrofalnie zagrała.
Lech też pokazał, że bez Reissa grać potrafi, ale w sumie grali u siebie :D. Bo nie dość, że Zagłębie to przyjaciele to jeszcze kibiców Lecha było prawie 4 tysiące :D.

Ogólnie liga się rozkręca, bo coraz ciekawsze te mecze, choć niektóre kluby rażą nieskutecznością. Trochę szkoda, że Wisła i Legia tak odskoczyły, ale z drugiej strony grupa pościgowa będzie się bardziej musiała starać :D.

Stały Bywalec
Stały Bywalec

Chcialbym zauwazyc z jakimi rywalami w nastepnych dwoch kolejkach przyjdzie zmierzyc sie Wiśle. Belchatów na wyjezdzie i Lech u siebie. Jezeli w tych meczach zdobeda komplet lub chociaz 4 punkty to beda mieli ogromna szanse na mistrza jesieni. Legia jeszcze nie grala z nikim z czolowki tj. Zaglebie Lubin, Belchatow, Lech, czy nawet Korona. A i styl w jakim stoleczny zespol wygrywa spotkania pozostawia wiele do zyczenia.
Szykuje nam sie naprawde konkretna walka o mistrzostwo pomiedzy Wisla i Legia, a wydaje mi sie ze zagrozic moze jeszcze Lubin i Kolejorz.

MOJE TYPY NA SEZON 2009/10
Piłka nożna - 39/32
Tenis - 20/11

PostNapisane: 21 sie 2007 
Moderator
Moderator

Okienko transferowe się kończy, a jeszcze zapowiadają się kolejne powroty ;). Piechna na 100% wraca do Polski. Ciekawe czy pójdzie do Widzewa czy Dyskobolii. O Koronie i Górniku Zabrze powiedział kilka niemiłych słów, więc oba te kluby odpadają :P.
Wraca też Gorawski. Podobno albo GKS Bełchatów, albo Wisła Kraków.
Żurawski też podobno chce się "wypożyczyć" do Wisły. Frankowski pewnie jeszcze trochę pościąga pieniędzy i wróci do Jagielloni :P.
Do gry ma też wrócić Szymkowiak. Tu wchodzi albo Widzew, albo Wisła.
Jak Wisła nasprowadza tylu "zasłużonych" to im się to może odbić i to poważnie.

Odejdzie pewnie Ślusarski z Dyskobolii, ale patrząc na jego skuteczność to w Anglii chyba rzeczywiście mają przeciętnych bramkarzy, a w Polsce są bardzo dobrzy, bo jak inaczej wytłumaczyć zainteresowanie nim WBA? :P
A pan Drzymała podobno chce przenieść swój klub do Szczecina... Tylko, że chyba nazwy nie zmienią, więc nie widzę w tym sensu, bo po co kolejna wojna z kibicami? A nawet jakby nie to tych kibiców będzie mniej niż w Grodzisku.

Stały Bywalec
Stały Bywalec

Podziękował: 6
Podziękowano: 29
Wisła zainteresowana Żurawskim... wg. mnie pomysł średni. Przeciez Żuraw w formie nie jest, a Wisła ma u siebie zawodników, ktorzy są wstanie zastąpić NIedzielana. Na dodatek testowany jest DUDU. A w ataku są przeciez Małecki, Ćwielong, Paulista,Brożek. Gorawski chetnie wrocilby do Wisly.. Szymek.. jesli mialby byc to taki powrot jak Kosy, to zapraszamy. Szykuje się Wisła z przed 4 lat.. ale tez o 4 lata starsza... jestem bardzo ciekaw powrotu Piechny, gdzie zagra, jak mu pojdzie, no zobaczymy. Wracając do Wisły.. to jednak w ataku niby pewne miejsce ma Paweł Brożek, ale on mnie wciaż mnie jakos nie przekonywuje, niby strzela te bramy, ale jakos tak.. "dziwnie" ;)) Liga szykuje sie bardzo ciekawa.. w czolowce powinna byc Wisła, Lubin, GKS no i Legia... najwazniejsze, aby sedziowie sie nie mylili tak czesto.!

Stały Bywalec
Stały Bywalec

Wedlug Macka Skorzy - szanse na sciagniecie Zurawia sa nikle, bo Celtikowi moze sie nie oplacac polroczne wypozyczenie nawet jesli sam zawodnik bedzie tego chcial. Za to Gorawski na 99% zima przejdzie do Krakowa, ma byc alternatywa dla Lobodzinskiego, ktory nie chce odchodzic z Zaglebia.
W piatek ciekawy mecz na Bulgarskiej - Lech podejmie Widzew. Raczej nie zanosi sie na pierwsze zwyciestwo w sezonie Widza. Przy takiej publicznosci, przy dobrze dysponowanym Dolsze i jesli zagra Reisik wygrana Kolejorza mozna grac w ciemno.

Piłka nożna - 39/32
Tenis - 20/11

Moderator
Moderator

W ogóle te spekulacje na temat przejścia Łobodzińskiego, Iwańskiego, Garguły czy nawet Gizy do Wisły były śmieszne. Nie dość, że zarabialiby mniej to i późniejsze perspektywy gorsze, bo wiadomo że Cupiał jak się uprze to trudno się z Wisły wyrwać :P. Iwański powiedział, że w Zagłębiu chce pograć jeszcze 2 lata. Łobodziński z tego co wiem buduje dom w Lubinie, więc odpowiedź nasuwa się sama ;). Garguła miał dużo propozycji zza granicy, ale postanowił zostać w Bełchatowie, więc by miał się przenosić do Wisły? A Giza by nie miał życia w Krakowie :P.
Szczerze to nie widzę sensu sprowadzania Gorawskiego. Kosowskiego ma kto zastąpić, a i tak wraca już do składu. Chyba nie po to tyle walczyli o Boguskiego, żeby ten się teraz marnował w Pucharze Polski czy Ekstraklasy, a w lidze na ławce siedział, bo widać że możliwości ma duże, a ten pobyt w Bełchatowie dał mu bardzo dużo.
A co do Żurawskiego - jeżeli ma grać tak jak w reprezentacji to też szkoda pieniędzy na niego. Brożek pewnie się wkrótce wypali, ale jest właśnie Boguski oraz Ćwielong. No i teraz dojdzie pewnie niejaki Dudu ;).
Wisła to nie jest drużyna, która może sobie pozwolić na 22 bardzo dobrych piłkarzy jak najlepsze kluby w Europie, bo chociażby teraz nie gra w pucharach, więc większość graczy by się po prostu marnowało. Fakt - Skorża daje pograć młodym w przeciwieństwie do Kasperczaka, ale to wciąż za mało gry na wysokim poziomie.

Reiss jeszcze nie wróci chyba, ale w Lubinie Lech już pokazał, że bez Reissa grać potrafią i trudno sobie wyobrazić inne rozstrzygnięcie niż zwycięstwo ;).

VIP
VIP

Podziękował: 9
Podziękowano: 53
Zainteresowanie Wisly czy tez innego klubu a mozliwosc dokonania transferu to jednak roznica. Wg. mnie Legia byla by zainteresowana Terrym , Eto a moze i samym Kaka . Ale co tego skoro nie ma mozliwosci sciagniecia ich do zespolu . Nie ma sie co emocjonowac kolejnymi nazwiskami , zwlaszcza takimi jak Zurawski , bo gazety musza cos pisac .
A przejscie Lobodzinskich czy Iwanskich to Wisly tez mozna wlozyc w bajki. Oni w Lubinie maja wszystko , kto wie czy nawet nie wiecej niz mieliby w Wisle. Po jaka cholere maja isc do innego Polskiego zespolu. Wyjada za granice i to bedzie jedyny ich transfer.
A co do Drzymaly . Ze , gdzies odejdzie to jest pewne. Jak nie dzisiaj to za rok czy za dwa lata. Ma facet ambicje zdobyc mistrzostwo , a ciezko jest to osiagnac w malym miescie(Belchatow czy Lubin tez nie sa metropoliami, ale maja panstwowa kase) . Chce pewnie zrobic cos na wzor polaczenia Amici z Lechem . Tam sie udalo to i jemu sie uda. W Szczecinie podobno bardzo chce go prezydent miasta. Wiadomo sukces klubu= kolejna kadencja. Kibice sa nastawieni sceptycznie . Ale sa i optymisci takiego pomyslu. Pewne jest jedno Drzymala odejdziez Grodziska . Pytanie tylko kiedy i gdzie( Szczecin, Wroclaw moze inne duze miasto)?

Ostatnio edytowano 25 kwi 2008 przez goral1982, łącznie edytowano 1 raz

Moderator
Moderator

Skoro zarząd Wisły miał odwagę do Lubina wysłać pismo, że wypożyczą im Kokoszkę jeśli Ci w zamian oddadzą Iwańskiego i Łobodzińskiego (:lol: :lol: :lol:)to czemu by niby mieli nie spróbować pisać do Celticu? :lol: Kto wie czy by nie pisali też właśnie o Terrego, Eto czy Kake :P.

Cytuj:
Ma facet ambicje zdobyc mistrzostwo , a ciezko jest to osiagnac w malym miescie(Belchatow czy Lubin tez nie sa metropoliami, ale maja panstwowa kase) .

Powtórzę po raz kolejny :D. To, że GKS i Zagłębie są sponsorowane przez państwowe firmy (KGHM tylko w 50%!) to nie znaczy, że i kasa jest państwowa, bo te firmy też na siebie zarabiają.

Cytuj:
Chce pewnie zrobic cos na wzor polaczenia Amici z Lechem .

No to to na pewno nie, a jakby zrobił to by to było po prostu nie w porządku. Przejął Dyskobolię jak już była w I lidze i teraz miałby zlikwidować albo zrzucić 2 klasy niżej klub i oddać miejsce Pogoni czy tam komuś innemu? :lol:

Cytuj:
Tam sie udalo to i jemu sie uda.

W Poznaniu jeszcze się nie udało, bo po połączeniu zajęli gorsze miejsce niż osobno :D. Teraz też się nie zanosi, żeby zdobyli mistrzostwo.

Cytuj:
Kibice sa nastawieni sceptycznie .

No właśnie - jak nie będzie miał poparcia kibiców to to jest bez sensu. Bo innego wytłumaczenia w przenoszeniu klubu jak dla większej ilości kibiców ja nie widzę, bo chyba nie ma.

Cytuj:
Pewne jest jedno Drzymala odejdziez Grodziska .

Firmy raczej nie przeniesie, więc zostanie ;).

A Szymkowiak wybrał Wisłę. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Stały Bywalec
Stały Bywalec

Cytuj:
A przejscie Lobodzinskich czy Iwanskich to Wisly tez mozna wlozyc w bajki. Oni w Lubinie maja wszystko , kto wie czy nawet nie wiecej niz mieliby w Wisle. Po jaka cholere maja isc do innego Polskiego zespolu. Wyjada za granice i to bedzie jedyny ich transfer.

Watpie zeby taki Lobodzinski mial jakakolwiek szanse na zrobienie kariery na zachodzie. Moim zdaniem jest to typowy ligowy wyrobnik. Gracz dobry na polska lige, bez blysku na miare Blaszczykowskiego i charyzmy na miare Boruca. Nie wiem czemu wszyscy sie nim tak zachwycaja, a ja od poczatku bylem sceptyczny co do jego rzekomego transferu do Wisly.
Jednak Maciej Iwanski zdecydowanie ma taka szanse, ale najpierw musi znalezc sie w klubie typu Legia lub Wisla zeby wybic sie dalej.

Piłka nożna - 39/32
Tenis - 20/11

Moderator
Moderator

Cytuj:
Watpie zeby taki Lobodzinski mial jakakolwiek szanse na zrobienie kariery na zachodzie. Moim zdaniem jest to typowy ligowy wyrobnik. Gracz dobry na polska lige, bez blysku na miare Blaszczykowskiego i charyzmy na miare Boruca. Nie wiem czemu wszyscy sie nim tak zachwycaja, a ja od poczatku bylem sceptyczny co do jego rzekomego transferu do Wisly.

Chyba nie muszę przypominać, który Polski piłkarz był najlepszy w meczach z Azerbejdżanem i Armenią? Łobodziński jest skromny i nie robi z siebie wielkiej gwiazdy. Co ważne potrafi dobrze przetrzymać piłkę i ją dograć, a także dobrze pociągnąć akcję. Teraz niestety tego tak nie widać, bo nie dość, że jest po kontuzji to jeszcze gra Zagłębie coraz bardziej opiera się na środku pola. Oczywiście nie miałbym nic przeciwko, gdyby to był sam Iwański, ale Golińskiego Michniewicz robi tam na gwiazdę i póki co to nie wychodzi najlepiej. A Błaszczykowski błysk ma, szybki jest, technikę też ma i talentu mu nie można odmówić, ale widać że jest za pewny siebie. Aż za bardzo. I w dodatku to wymuszanie karnych jest aż żenujące u niego :P. Moim zdaniem za wcześnie poszedł za granicę i to w dodatku do słabego klubu.

Cytuj:
Jednak Maciej Iwanski zdecydowanie ma taka szanse, ale najpierw musi znalezc sie w klubie typu Legia lub Wisla zeby wybic sie dalej.

:lol: Miałby z mistrza Polski odejść do 3 lub nawet 8 klubu, żeby się wybić? :lol: Legia w pucharach i tak nie zagra w tym roku. Wisła pewnie zagra, ale tam od niego wymagali by cudów od pierwszego meczu, więc nie wiem czy to byłby dobry pomysł. Zresztą teraz do Wisły wrócił Szymkowiak :P.
Poza tym Iwański powiedział, że chce pograć jeszcze w Lubinie dwa lata. No, ale wiadomo, że jak się pojawi atrakcyjna oferta to się przeniesie. I ma racje, bo po co iść do jakiegoś przeciętnego klubu za granicą jak w Polsce będzie walczył o najwyższe cele, a kasy mu na pewno nie brakuje i nie będzie brakowało.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 501 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]