» Toptypy.com - typy bukmacherskie najlepszych typerów w Internecie, korzystaj za darmo i sam walcz o nagrody.
» Livemecz.pl - wyniki na żywo z transmisjami online (podajemy kilkanaście źródeł gdzie oglądać można mecze na żywo w Internecie) a po zakończeniu meczu skróty meczów oglądaj na Livemecz.pl

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj

Kto zdobędzie Mistrzostwo Polski w sezonie 2015/2016
Chemik Police 50%  50%  [ 3 ]
Atom Trefl Sopot 33%  33%  [ 2 ]
Polski Cukier Muszynianka 0%  0%  [ 0 ]
Impel Wrocław 17%  17%  [ 1 ]
Inna drużyna 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 6

Liga Polska - Orlen Liga - 2015/2016
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 paź 2015 
Moderator
Moderator

Podziękował: 539
Podziękowano: 685
Obrazek
Zapraszamy do pisania analiz :!:

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Re: Liga Polska - Orlen Liga - 2015/2016
PostNapisane: 15 paź 2015 
Chemik Police - Trefl Sopot <plus>

Na dzisiejszy wieczór mam do zaprezentowania mecz super pucharu Polski w kobiecej siatkówce Chemik Police - Trefl Sopot. Chemik Police to mistrz Polski są faworytkami w dzisiejszym starciu. Trefl Sopot to ubiegłoroczny zwycięzca pucharu Polski w finale wygrali właśnie z Chemikiem Police 3:2. Obie drużyny dokonały nowych transferów by być jeszcze mocniejszym w nowym sezonie Chemik Police do swojego składu zatrudnił : Joanna Wołosz, Helena Havelkova , Izabela Bełcik, Paulina Maj-Erwardt, Madalyanne Montano, Isabel Yonkaira Paola Pena a Trefl Sopot wykupił : Danica Radenković, Maret Grothues-Balkestein, Olga Sawenczuk. Chemik Police wydaje się być znacznie mocniejszy od swojego rywala i wydaje mis się że dzisiejsze spotkanie wygrają przewagą co najmniej 2 setów. Mój typ na to spotkanie to zwycięstwo Chemika Police HA -1.5 seta.

PostNapisane: 17 paź 2015 
Moderator
Moderator

Developres Rzeszów - Atom Trefl Sopot -2.5 1.57 (Bet365)

Tak sobie oglądam ofertę i napatoczyłem się na Orlen Ligę. Z tematu kobiecej siatkówki wypadłem, ale nie jakoś katastrofalnie. Z ciekawości rzuciłem okiem na transfery i skład drużyny z Rzeszowa. Ku mojemu zdziwieniu żadne (no może prawie żadne) nazwisko nic mi nie mówi. Doświadczenie jednak mi mówi, że rzeszowianki wielkich pieniędzy na budowę mocarnego zespołu nie mają. Na zupełnie odmiennym biegunie jest Atom. To drużyna, która od paru lat aspiruje do medali mistrzostw kraju. Pomimo paru osłabień w przerwie, np. odejście Leys, skład został uzupełniony dość solidnymi zawodniczkami. Sądzę, że przyjezdne są na tyle mocną drużyną, że ligowy kopciuszek nie powinien mieć wiele do powiedzenia.

Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi tom.cio za ten post:
killbill

PostNapisane: 17 paź 2015 
Moderator
Moderator

tom.cio napisał(a):
Developres Rzeszów - Atom Trefl Sopot -2.5 1.57 (Bet365)

Tak sobie oglądam ofertę i napatoczyłem się na Orlen Ligę. Z tematu kobiecej siatkówki wypadłem, ale nie jakoś katastrofalnie. Z ciekawości rzuciłem okiem na transfery i skład drużyny z Rzeszowa. Ku mojemu zdziwieniu żadne (no może prawie żadne) nazwisko nic mi nie mówi. Doświadczenie jednak mi mówi, że rzeszowianki wielkich pieniędzy na budowę mocarnego zespołu nie mają. Na zupełnie odmiennym biegunie jest Atom. To drużyna, która od paru lat aspiruje do medali mistrzostw kraju. Pomimo paru osłabień w przerwie, np. odejście Leys, skład został uzupełniony dość solidnymi zawodniczkami. Sądzę, że przyjezdne są na tyle mocną drużyną, że ligowy kopciuszek nie powinien mieć wiele do powiedzenia.

PostNapisane: 21 paź 2015 
VIP
VIP

Podziękował: 855
Podziękowano: 1392
<siata> PTPS Pila - Impel Wrocław Sety — zakłady z handicapem: Impel Wrocław (-2.5) @ 1.58 <4listki>
Druga kolejka Orlen Ligi. W pierwszej kolejce Impel rozbił KSZO 3-0 oddając rywalkom ledwie 46 punktów. Teraz wiadomo mecz wyjazdowy, aż tak łatwo może nie będzie, ale niespodzianek w postaci straconego seta się nie spodziewam. Do składu wracają Carolina Costagrande, która w pierwszej kolejce nie zagrała (trener udał, że przyda jej się jeszcze troszkę odpoczynku) a także Kąkolewska, która zmagała się z chorobą. Także jakby w pierwszym meczu było mało tak teraz powinien to być Impel jeszcze mocniejszy. Z drugiej strony Piła niby powalczyła z Muszynianką, ale według mnie Muszynianka już tak mocna nie będzie w tym sezonie. Patrząc na skład to w porównania z Impelem na kolana nie rzuca. Dodać chyba jeszcze warto, że Impel miał więcej odpoczynku. Swój mecz wrocławianki rozgrywały 4 dni wcześniej. Do tego jak wspomniałem zawodniczki z Piły grały długie 5 setów. Powinno obejść się bez niespodzianki.

1-3

PostNapisane: 16 lis 2015 
VIP
VIP

<siata> Budowlani Łódź - Chemik Police Łącznie punktów: Poniżej 179.5 @ 1.40 <4listki>
Ostatnie spotkanie 7 kolejki Orlen Ligi. I trzeba sobie powiedzieć, że patrząc na tabelę mamy tutaj mecz na szczycie. Budowlani Łódź póki co wręcz rewelacyjnie i mają bilans 5-1. Jednak przyglądając się dokładniej z kim rywalizowały łodzianki. A tam widzimy praktycznie samą dolną połowę tabeli: Legionowo, KSZO, Pałac czy Rzeszów. Oczywiście szacunek za te zwycięstwa, ale można powiedzieć, że to był raczej obowiązek łodzianek aby te spotkania wygrać. Schody zaczynają się teraz. Najpierw Chemik, a potem kolejno: Atom Trefl, Muszynianka i Impel. W żadnym z tych spotkań łodzianki nie będą faworytem. Ale zacznijmy od pierwszego rywala. Pierwszy i zarazem najmocniejszy. Chemik póki co przez sezon przechodzi suchą stopą. Wygrały wszystkie 6 spotkań w lidze tracąc przy tym ledwie jednego seta. Wygrały Superpuchar. W Lidze Mistrzyń liderują w swojej grupie z kompletem dwóch zwycięstw (w tym ostatnio pokonały mistrzynie Włoch). Od tego czasu już minęło 5 dni więc czasu na odpoczynek było wystarczająco. Linia jest dobrana z gatunku tych bezpieczniejszych. Zakładam, że może i Łódź zdoła jakimś cudem urwać seta. W zeszłym sezonie im się to udawało dwukrotnie. Ba, oba spotkania z Chemikiem przegrały dopiero po tiebreku. Dzisiaj już tak optymistycznie ja tego nie widzę. Chemik według mnie to będą za wysokie progi dla gospodyń. Kadrowo są zdecydowanie mocniejsze, mają zdecydowanie większe doświadczenie, w tym sezonie w takich rozmiarach ogrywały już dużo lepsze zespoły. Głównymi atutami gospodyń to zdecydowanie atakująca (ale tutaj jakiejś porażającej skuteczności nie ma) i środek (głównie blok). Dobra zagrywka utrudni rozegranie a dobre przyjęcie rozrzuci nieco blok. Bez dwóch zdań Chemik stać na taki mecz. Głównym rywalem w tym meczu Chemika będzie ich własna koncentracja. Jak wyjdą skoncentrowane od początku do końca to powinny zamknąć mecz w 3 setach.

171
<wygrana>

Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Fernando Torres za ten post:
tom.cio

PostNapisane: 18 lis 2015 
Doświadczony Typer
Doświadczony Typer

Podziękował: 48
Podziękowano: 454
Spotkanie: Trefl Sopot - Łódź
typ: powyżej 169.5
Kurs: 1,90
Bukmacher: Otobet

Faworytkami tego spotkania są gospodynie. Oba zespoły mają po tyle samo zwycięstw, lecz o punkt więcej mają siatkarki z Sopotu i to one są wiceliderem Orlen Ligi. Zagrają także na własnej hali. Jednak zespół z Łodzi choć wydaję się słabszy kadrowo, pokazał w tym sezonie że potrafi zagrozić nawet Chemikowi. W poniedziałek zawodniczki zespołu z Łodzi wygrały pierwszego seta i miały szansę na zwycięstwo także w trzeciej partii, ostatecznie jednak ulegając 1:3. W dwóch przegranych przez nie meczach, zawsze potrafiły urwać seta. Sopocianki mają dodatkową trudność, ponieważ grają także w Lidze Mistrzyń i będzie to dla nich trzeci mecz w ciągu tygodnia. Linia dość niska, więc warto spróbować, tym bardziej że ten mecz powinien być wyrównywany, patrząc po dokonaniach w tym sezonie obu ekip.

typy by wilkuxx 2013 :[29:21] - 58%

typy by wilkuxx 2014 :[49:45] - 52%

typy by wilkuxx 2015 :[68:49] - 58%

typy by wilkuxx 2016 :[6:3] - 67%

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  

PostNapisane: 19 lis 2015 
VIP
VIP

<siata> Impel Wrocław - Dąbrowa Górnicza Wygrana w meczu: Impel Wrocław @ 1.40 <4listki>
Kolejny mecz ósmej kolejki Orlen Ligi. Impel podejmie u siebie Dąbrowę Górniczą. Obie drużyny póki co z bilansem 5-2. Jedyne porażki Impela to mecze z Chemikiem i Atomem Treflem. Obie te porażki miały miejsce podczas maratonu meczów Wrocławianek, gdzie grały dość często a do tego musiały odbyć liczne podróże. Teraz pod tym względem jest już dużo spokojniej. Do tego trener Nicola Negro mądrze rotuje zawodniczkami. W ostatnim meczu z Pałacem na boisku ani na chwilę nie pojawiły się Hildebrand i Skowrońska a Monika Ptak zagrała tylko w pierwszym secie. W dniu dzisiejszym już powinniśmy obejrzeć wszystko co Impel ma najlepsze. Dąbrowa zaś w tym sezonie sprawiła już jedną niespodziankę. Dziewczyny potrafiły pokonać Atom Trefl na wyjeździe 3-1. W starciu z Chemikiem już walki nie nawiązały. A ostatnio przytrafiła im się porażka u siebie z Muszynianką 3-2. Skład jeżeli chodzi o nazwiska słabszy niż wrocławianek. Jeżeli tylko przyjęcie będzie na przyzwoitym poziomie to w ekipie wrocławskiej mamy praktycznie wszystkie zawodniczki, które potrafią solidnie zaatakować. Do tego świetnie na bloku radzi sobie Kąkolewska, która w ostatnim meczu zanotowała 9 bloków punktowych. Nie ma co ukrywać, limit wpadek na tą rundę Impel ma wyczerpany i tutaj dziewczyny urządza jedynie zwycięstwo. Gdzie jak gdzie, ale u siebie są w tym sezonie groźne dla każdego.

3-2
<wygrana>

Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Fernando Torres za ten post:
tom.cio

PostNapisane: 19 lis 2015 
Doświadczony Typer
Doświadczony Typer

Spotkanie: Impel Wrocław - Dąbrowa Górnicza
typ: powyżej 3.5 seta
Kurs: 1,60
Bukmacher: betano

Faworytkami tego spotkania są oczywiście siatkarki z Wrocławia. Kadrowo także na korzyść dla Impelu, jednak nie można lekceważyć Dąbrowianek, które w chwili obecnej są wyżej w tabeli od Impelu. Sądzę że to nie będzie, gładki trzy setowy mecz dla Impelu. Dąbrowianki tylko w jednym meczu nie potrafiły ugrać seta - przeciwko Chemikowi, co akurat hańbą nie jest. Z resztą i Impelowi ugranie seta z Chemikiem się nie udało. Patrząc na historię pojedynków, to zawsze były ciekawe pojedynki, niekończące się po trzech setach. Miały okazje zmierzyć się tuż przed sezonem i górą były zawodniczki Impelu - 3:1. Myślę że i tym razem obejrzymy minimum 4 sety (Olek były zadowolony ;) ).

PostNapisane: 23 lis 2015 
VIP
VIP

<pilka> Muszynianka Muszyna - Legionovia Legionowo Ogół najbardziej udanego seta - Poniżej 47,5 @ 1.90 <4listki>
Ostatnie spotkanie ósmej kolejki Orlen Ligi. Mecz gdzie mamy zdecydowanego faworyta i są to zawodniczki z Muszyny. W tym sezonie co prawda Muszynianka nie jest już tak mocna jak w poprzednich latach, ale to jednak wciąż solidna firma i na takie drużyny jak Legionovia powinno spokojnie wystarczyć. Nie licząc Chemika Police tabela jest mocno ściśnięta na pozostałych miejscach dających grę w play-off. Wystarczą 2/3 zwycięstwa z rzędu i można wskoczyć na drugą pozycję. I tak właśnie trzeba zagrać dziś. Legionovia to jedna z czterech najsłabszych drużyn w lidze. Po siedmiu kolejkach bilans 1-6 pokazuje, że zasłużenie zajmują swoje miejsce. Muszyna póki co bilans 4-3, ale trzeba wspomnieć, że te trzy porażki to starcia z topem ligi (Chemik, Atom Trefl i Impel). Ale u siebie potrafiły powalczyć z tymi ekipami. Z Chemikiem przegrały niby 3-0, ale podjęły walkę z w dwóch z 3 setów. Z Impelem przegrały dopiero po tiebreku. Kluczem do zwycięstwa będzie zastopowanie Malwiny Smarzek. Atakująca z Legionowa jak ma swój dzień to potrafi napsuć krwi rywalkom. Muszyna spokojnie powinna odrzucić rywalki od siatki a wtedy już będzie o wiele łatwiej. A czy Legionovia podejmie walkę? Na pewno, ale nie sądzę, aby to były jakieś mega wyrównane sety. 25-22 to absolutny max jaki dziewczyny powinny wykręcić. Ale oczywiście to tylko kobiety...

3-0 (25-19; 25-22; 25-15)
<wygrana>

Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Fernando Torres
killbillBukmacherzy.comtom.cio

PostNapisane: 28 lis 2015 
Ekspert
Ekspert

Podziękował: 47
Podziękowano: 694
KSZO Ostrowiec - Chemik Police
typ: Chemik poniżej 75,5 punkta
kurs: 1.47 <plus>
betcity

Dla fanów siatkówki chyba ten typ jest w miarę oczywisty i nie trzeba zbytnich opisów, żeby przybliżyć jasność mojego typu. Policzanki zdecydowanie najlepszy zespół w lidze z 8 wygranymi bez porażki i z zaledwie 2 straconymi setami. W każdym spotkaniu ligowym choćby strata seta przez Policzanki traktowana jest jako niespodzianka, a w dzisiejszym meczu moim zdaniem byłaby to sensacja. A dlaczego? Siatkarki KSZO to z kolei drugi biegun tabeli, same porażki w lidze i 5 zaledwie zdobytych setów w 8 spotkaniach. Jak dla mnie mecz powinien być bez historii ze zdecydowanym zwycięstwem faworytek bez straty seta jak i też bez żadnych komplikacji w poszczególnych setach powiązanych z możliwością grania na przewagi.

Cały Rok : 198-72 || Yield: +10,75% || Skuteczność: 73,3%

STATYSTYKI Pick 2017

STYCZEŃ : 20-7 || Yield: +9,87%
LUTY : 10-3 || Yield: +16,7%
MARZEC : 22-3 || Yield: +41,62%
KWIECIEŃ : 2-2 || Yield: -29.5%
PAŹDZIERNIK : 0-0 ||

CZARNA LISTA - Valencia kosz

Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi chemiczny za ten post:
Bukmacherzy.com

PostNapisane: 02 gru 2015 
VIP
VIP

<siata> Chemik Police - PPTS Piła Ogół najbardziej udanego seta - Poniżej 47,5 @ 1.57 <4listki>
No chyba nie ma co się zastanawiać. Chemik wiadomo, dominacja w całej lidze i odprawiają kolejne rywalki jak chcą. W 9 spotkaniach straciły tylko dwa sety. Z reguły nie pozwalają rywalkom wyjść z 20 oczek. Trener też umiejętnie rotuje składem i dzisiaj wychodzi mi na to, że Chemik wyjdzie optymalnym składem bo Liga Mistrzyń dopiero za tydzień. PPTS póki co zaskakuje bardzo pozytywnie. Ale tak na dobrą sprawę to jak przychodzi im się mierzyć z kimś mocniejszym to z reguł przegrywają. Stąd też bilans 6-3. Z mocniejszych drużyn udało im się ograć Łódź, ale jednak Chemik to będą dla nich zbyt wysokie progi. Lideruje tam atakująca Anita Kwiatkowska. Ten sezon ma bardzo dobry i zdobywa sporo punktów. Ja pamiętam ją jeszcze z poprzedniego sezonu kiedy grała w Impelu. Przegrywała rywalizację z Kaczor a jak się pojawiała na boisku to głównie na zagrywkę. Jak już grała to ten atak jakiegoś specjalnego wrażenia na rywalkach nie robił. Tym bardziej nie powinno to zrobić wrażenia na drużynie z Polic. Pod każdym względem Chemik w tym sezonie. Mają lepszą skueczność w ataku, więcej asów, więcej bloków, lepsze przyjęcie. Nie chce mi się wierzyć aby Piła była w stanie tutaj podjąć rywalizację i zdobyć w którymś z setów 23 punkty lub więcej.

3-0 (25-20; 25-18; 25-17)
<wygrana>

PostNapisane: 02 gru 2015 
Doświadczony Typer
Doświadczony Typer

Spotkanie: Łódź - Wrocław
typ: over 3.5 seta
Kurs: 1,42
Bukmacher: Pinnacle

Faworytkami tego spotkania są zawodniczki Impelu, które jak do tej pory uzbierały jedno zwycięstwo więcej od swoich rywalek z Łodzi. Jednak nie sądzę by to był jednostronny pojedynek, bo w tym sezonie w każdym spotkaniu potrafiły ugrać choćby seta. Nawet przeciwko siatkarką z Polic. Patrząc w drugą stronę, Wrocławianki potrafiły wygrać bez straty seta, tylko z drużynami z dołu tabeli jak: Rzeszów, Ostrowiec czy Legionowo. Kadrowo mocniejszego zawodniczki Impelu, ale nie w każdym spotkaniu grają tak, jakby mogła na to wskazywać kadra. Myślę więc że 4 sety będą w tym meczu na pewno.

PostNapisane: 04 gru 2015 
VIP
VIP

<siata> Chemik Police - DevelopRes Rzeszów Suma punktów drużyny 1 - Poniżej 75,5 @ 1.43 <4listki>
Minęły dwa dni i kolejne spotkanie w Orlen Lidze. Kolejny raz pójdziemy w stronę policzanek. Kolejny raz to powinien być spacerek. Tym razem pojedynek z jeszcze słabszą ekipą niż ostatnio. Rzeszów to jedna z czterech najsłabszych drużyn w lidze i można powiedzieć, że grają w innej lidze razem z Bydgoszczą, Legionowem i KSZO. Porównałbym to mniej więcej tak: 1 liga to podstawówka, te cztery drużyny odstające od reszty takie gimnazjum a reszta Orlen Ligi to Liceum. I akurat Chemik to wyjątkowy prymus w tym liceum. Póki co każdy sprawdzian zaliczyły na piątkę i wygrały wszystkie 10 spotkań. To "liceum" policzanki traktują jako przygotowanie do matura, czyli do Ligi Mistrzyń. 6 spotkań u siebie i tylko 1 stracony set (z Atomem Trefl). Poza tym tylko raz zdarzyło im się grać na przewagi i było to z Impelem, czyli też jakby nie patrzeć czołówką ligi. Cała reszta to szybkie, łatwe i przyjemne 3-0. Rzeszów zaś ma o tyle gorzej, że jest w podróży. Dwa dni temu dziewczyny grały w Bydgoszczy (przegrały 1-3) i prosto z Bydgoszczy pojechały do Polic. Czasu na jakieś treningi zbyt wiele nie ma. A jest co poprawiać. Bilans 2-8 do najlepszych nie należy. Jedyne zwycięstwa to tylko z KSZO i Legionovią i to oba po tajbrekach. Ostatnio jak wspomniałem porażka z Bydgoszczą i to pokazuje tylko to o czym pisałem na początku. Te 4 drużyny odstają wyraźnie. Jeżeli już Rzeszów mierzy się z kimś mocniejszym to kończy się z reguł szybkim 3-0. Seta potrafiły urwać tylko Dąbrowie Górniczej u siebie. Z reguły stać ich na to, aby w jednym secie powalczyć. Tutaj jednak nie powinno być mowy o jakiejkolwiek walce. Od początku będzie dominacja tylko jednej drużyny. No bo jak ma się Rzeszów postawić, jeżeli ich najskuteczniejsza zawodniczka, Skiba, atakuje ze skutecznością 17%? Całą drużyna atakuje na 16% skuteczności. Przyjęcie zagrywki to ledwie 22%. No i jak one mają się przeciwstawić Chemikowi?

99

<siata> Chemik Police - DevelopRes Rzeszów Łącznie punktów: Poniżej 132.5 @ 1.52 <4listki>
Tutaj też warto spróbować. Podstawowa linia w fortunie to 128,5. W betcity i maratonie mamy linie na poziomie 124,5. "Dokupienie" kilku oczek sprawia, że wygląda to już dużo lepiej i powinno spokojnie się zamknąć w tej granicy.

167

PostNapisane: 07 gru 2015 
VIP
VIP

<siata> Dąbrowa Górnicza - Budowlani Łódź Łącznie punktów: Over 172.5 @ 1.42 <4listki>
Kurs może nie powala, ale wydaje się, że chyba inaczej być nie powinno. Dąbrowa u siebie gra bardzo solidnie. W tym sezonie dąbrowianki przegrały u siebie tylko z Chemikiem 0-3 i z Muszynianką 2-3. Ale pokazały też, że potrafią się postawić silniejszym drużynom. We Wrocławiu w starciu z Impelem otarły się o zwycięstwo. Najpierw prowadziły 2-0 w setach. Potem w tiebreku prowadziły 14-11 aby przegrać 14-16. Szalony mecz. I to są właśnie jedyne trzy porażki dąbrowianek w tym sezonie. Pozostałe mecze wygrały raczej dość pewnie. Potrafiły nawet ograć Atom Trefl. Budowlane to chyba największe zaskoczenie in plus. Dziewczyny z Łodzi potrafią grać świetnie. Zanotowały 4 porażki, ale trzeba przyznać, że wstydzić mogą się tylko tej z pilankami. Pozostałe porażki to z Chemikiem, Impelem i Atomem Trefl. I we wszystkich tych meczach łodzianki podjęły walkę. Obie drużyny mają swoje atuty. Łódź świetnie gra środkiem. Zarówno w ataku jak i w bloku. Dąbrowa Górnicza potrafi maksymalnie utrudnić rywalkom życie na zagrywce a prym wiedzie tutaj leworęczna rozgrywająca Micha Hancock. Według mnie 4 sety to absolutne minimum co zobaczymy w tym meczu, stąd też linia ustawiona tak, że przy 4 setach raczej spokojnie do pokrycia. Bo jakiegoś 25-12 to ja się tutaj nie spodziewam dla żadnej ze stron.

199
<wygrana>

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]