» Toptypy.com - typy bukmacherskie najlepszych typerów w Internecie, korzystaj za darmo i sam walcz o nagrody.
» Livemecz.pl - wyniki na żywo z transmisjami online (podajemy kilkanaście źródeł gdzie oglądać można mecze na żywo w Internecie) a po zakończeniu meczu skróty meczów oglądaj na Livemecz.pl

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Drukuj

Stawkowanie - zarządzanie budżetem
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 sty 2013 
Wytrawny Typer
Wytrawny Typer

Podziękował: 114
Podziękowano: 230
Witam,

Mądre zarządzanie budżetem, analiza, cierpliwość to połowa sukcesu w zakładach bukmacherskich więc chciałby trochę odświeżyć dział i po spekulować z wami głównie na temat tego pierwszego: sposobów stawkowania i sposobów gry. Jak wiemy istnieją różne sposoby stawkowania: progresja, stawka płaska, agresywna itp. Granie za 2% budżetu, granie vabank i inne. Każdy z was ma na pewno jakiś swój sposób na zarabianie i może chciałby się nim podzielić? Wiadomo, że posiadając większy budżet startowy, masz większe pole manewru (np. 1000 PLN przy grze płaską stawką 2% daje 20 pln na zakład). A co w przypadku gdy grę rozpoczynamy ze stawką 50 - 100 pln? Jaki system wybrać, aby jak najdłużej pozostać w grze? Nie ukrywam, że sam szukam jakiegoś ciekawego rozwiązania i chciałbym przetestować sposób ugrania jak najwięcej rozpoczynając z jak najniższego pułapu startowego (20 - 50 pln) jednocześnie ograniczając do minimum ryzyko strat pozostając w grze jak najdłużej. Stąd właśnie ten temat i chęć poznania ciekawych sposobów
:)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Re: Stawkowanie - zarządzanie budżetem
PostNapisane: 29 sty 2013 
Doświadczony Typer
Doświadczony Typer

Podziękował: 0
Podziękowano: 0
Witam.
Najpierw jak budowałem swój bankroll. Zaczynałem od wpłacenia 100 złotych to jednego z bukmacherów. Oczywiście dodatkowo zgarnąłem bonus i miałem już 200 zł. Grałem wtedy single za 5-10% budżetu żeby porobić obroty. Kolejnymi krokami było otwieranie kont u innych buków. Tam też wpłacałem z prywatnej kasy pieniądze, brałem bonusy i obracałem je. Po pewnym czasie doszło do tego, że miałem z 15 kont u różnych buków. Zainwestowałem w to w okresie około roku czasu 1200 PLN prywatnej kasy a dzięki obracaniu bonusami miałem w granicach 2500 zł. W sumie to nie było jakoś dużo bo w okolicach 100 zł. miesięcznie z mojej kieszeni. W sumie nie jestem zwolennikiem brania bonusów ale jak chciałem zrobić sobie odpowiedni bankroll małym kosztem to nie miałem innego wyjścia. Wtedy całą zgromadzoną kasę porozdzielałem do 5 buków, u których najlepiej mi się grało. U reszty pozostawiałem jakieś drobne tylko na podtrzymanie konta (może kiedyś się przyda) i puszczałem raz na jakiś czas coś za przysłowiową złotówkę.
Co do systemu gry to bardzo długo szukałem coś dla siebie. Zależało mi na zminimalizowaniu ryzyka przegranej. Próbowałem pewnie wszystkiego i doszedłem do najlepszej dla mnie opcji. Obecnie gram piłkę nożną over/under +1,5/-3,5 gola przeważnie duble gdzie AKO mam w granicach 1,40-1,50 oraz na to, że drużyna gospodarzy strzeli bramkę przeważnie na przełamanie złej passy też duble z takim samym AKO.
Kupony puszczam za sztywną stawkę. Przy budowaniu banku co jakiś czas podnosiłem stawkę. Zaczynałem od 20 zł. Później było 50 itd. Obecnie jestem na poziomie 300 zł a moim celem jest 500 zł za kupom. Co do % budżetu to ciężko jest mi to określić ile to jest. Gdy wskoczyłem na 300 zł jest to 8% a za 3 miesiące może być jak dobrze będzie szło powiedzmy 2-5%. Na pewno nie gram za więcej niż 10% i zawsze sztywna stawka.
Jak ktoś mądry kiedyś napisał na tym forum "Najtrudniej zbudować bankroll, później już z grórki" i ja się z tym zgadzam w 100%.

PostNapisane: 30 sty 2013 
Wytrawny Typer
Wytrawny Typer

Dzięki darekp1 za Twój wpis. Myślę, że kolega przedstawił dużo ciekawych wskazówek, zwłaszcza dla początkujących graczy. Przyznaje, że ja osobiście do tej pory "bawiłem" się bukmacherką, jeżeli w ogóle można tak to nazwać. Nie myślałem o stawkowaniu, o tym co i jak typować, ale grałem głównie za niewielkie stawki (5-10 zł) bardziej, żeby oglądanie jakiegoś meczu miało dodatkowy smaczek :) Nie przynosiło to żadnych profitów, a wręcz przeciwnie szybko pieniądze traciłem. Od tego roku poważniej zacząłem myśleć o bardziej rozsądnej grze stąd właśnie ten temat. Styczeń jak widzicie w moim temacie w dziale Nasze Kupony przeznaczam jeszcze głównie na testy. Szukam najlepszych opcji dla siebie, a co najważniejsze uczę się cierpliwości (co jeszcze nie do końca mi wychodzi :) ). Zaciekawiło mnie to co napisał darekp1 o budowaniu bankrollu i myślę, że to będzie moim głównym celem na najbliższe miesiące. Jak długo to potrwa zobaczymy, wszystko zależy od tego na ile będzie mnie stać zainwestować w danym miesiącu.
Z niecierpliwością czekam na inne wpisy forumowiczów (no może oprócz kolegi ELITTYPER :wink: ) i wasze wskazówki dotyczące gry i zarabiania na zakładach bukmacherskich. Pozdrawiam!

PostNapisane: 02 lut 2013 
Wytrawny Typer
Wytrawny Typer

Powoli, powoli nie rozpisujcie się koledzy :)
Ostatnie dni nauczyły mnie bardzo dużo. Szukałem typów na siłę, szukałem w najbardziej wymyślnych ligach świata, sugerowałem się głównie statystykami H2H, ale jak się okazało to za mało, żeby wygrywać. Dzisiaj mimo piątkowej próby ratowania stanu konta wyzerowałem budżet :/ Trudno, liczyłem się z tym, tak jak napisałem wcześniej, szukam optymalnych rozwiązań, a to musi wiązać się z "ofiarami: :) Od jutra inwestuję ostatnie odłożone złotówki na "zabawę" (frajerskie określenie - wiem) i testy. Więcej rozwagi i analizy (nie tylko H2H). Jak wyjdzie? Zobaczymy. Cały czas liczę, że jeszcze ktoś oprócz darkap1 napisze o tym jak rozsądnie stawkować i jakie typy wybierać :) Powodzenia i zielonego koloru w tematach życzę!

P.S. Zapraszam do mojego tematu. Wszystkie komentarze (nawet te negatywne) mile widziane :)

PostNapisane: 10 mar 2013 
Doświadczony Typer
Doświadczony Typer

Podziękował: 0
Podziękowano: 1
Zastanawiam się nad obraniem strategii opartej na zarządzaniu bankrollem bez analizy typów.
Jasne, że jeżeli typy nie siadają to samo ogarnianie konta nic nie daję i tak w końcu przegramy.

Ale

chciałbym poznać opinie doświadczonych użytkowników, którzy swoją grę opierają tylko i wyłącznie na prawidłowym zarządzaniu bankrollem i nie przywiązują większej uwagi do obstawianych typów.

da się tak ?

jak Wam to wychodzi jakie są tego efekty ?

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]