» Toptypy.com - typy bukmacherskie najlepszych typerów w Internecie, korzystaj za darmo i sam walcz o nagrody.
» Livemecz.pl - wyniki na żywo z transmisjami online (podajemy kilkanaście źródeł gdzie oglądać można mecze na żywo w Internecie) a po zakończeniu meczu skróty meczów oglądaj na Livemecz.pl

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
  Drukuj

Re: Curling - sezon 2011/2012
Autor Wiadomość
PostNapisane: 04 kwi 2012 
VIP
VIP

Podziękował: 31
Podziękowano: 352
Cracoviaczek napisał(a):
04 Apr 19:00 Niemcy (mężczyźni) v Norwegia (mężczyźni) 2 @ 1.45

Mistrzostwa Świata Mężczyzn - USA v Nowa Zelandia (Wygra mecz) Nowa Zelandia 2.20

Mistrzostwa Świata Mężczyzn - Kanada v Szkocja (Wygra mecz) Szkocja 3.75

Bardzo słabe popołudnie i wieczór :? Bywa i tak... Jutro na spokojnie trzeba będzie wrócić na dobre tory :wink:

SYSTEM NHL 17/18: 46 - 0 ; +460j

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  

PostNapisane: 05 kwi 2012 
VIP
VIP

W porannej sesji bedziemy mieli dwa pojedynki, które będą bardzo ważne w kontekście awansu do dalszej fazy turnieju. Kanada ma na koncie same zwycięstwa i nikt nie jest już w stanie ich dogonić. Natomiast o pozostałe 3 miejsca walczy aż 6 drużyn.
Nowa Zelandia (5-4) zagra z Chinami (6-3). Tylko zwycięstwo da graczom z Antypodów jeszcze nadzieje na zaistnienie w tym turnieju natomiast jeśli wygrają Chińczycy to zapewnią już sobie udział w PO. Obu drużynom pozostanie jeszcze do rozegrania po jednym meczu - z niepokonaną Kanadą. Jestem bardzo ciekawy co zaprezentują Nowozelandczycy, którzy w mistrzostwach Azji przegrali wszystkie 3 mecze z Chinami ale w Szwajcarii spisują się róznie dobrze co Chińczycy. Postoję z boku i pooglądam a kciuki będę trzymał za Nową Zelandią.
Szkocja (6-3) spotka się z nieobliczalnymi Czechami (2-7) i jest zdecydowanym faworytem. Wygranie przynajmniej jednego meczu (drugi grają z USA) w ostatnim dniu da Szkotom awans ale wygranie obu pozwoli im powalczyć o "lepszy" półfinał co jest ważne w kontekście walki o medale więc jest o co walczyć. Stawiam na pewną wygraną Szkocji ale ten kurs (1.15) zniechęca do obstawiania.
Norwegowie (6-3) po kiepskim początku (co jest u nich normą - pisałem o tym w którymś z poprzednich postów) idą teraz jak burza. Pozostały im do rozegrania teoretycznie bardzo łatwe mecze - w porannej sesji zagrają z gospodarzami (2-7) a potem podejmą Francję (3-6). Jeśli wygrają oba to prawdopodobnie zagrają ze Szkotami w tie-breaku o awans do "lepszego" półfinału. Szwajcarzy byli już tu wielokrotnie opisywani i przeze mnie i przez slaya więc nie ma co do tego wracać bo nic się nie zmieniło - grają przeciętnie i jedyne co jeszcze mogą ugrać wg mnie to powalczenie w ostatnim meczu z Francją o 3 wygraną. Do Norwegów im daleko i kurs 1.50 jest wart uwagi.
Wreszcie ostatni mecz - Szwedzi (5-4) zagrają z Danią (5-4). Można powiedzieć, że jest to mecz o przedłużenie nadziei na medale gdyż przegrywający straci szanse na playoffy. Obu ekipom pozostanye bowiem mecz z tym samym rywalem - Niemcami, z którym powinni sobie raczej poradzić. Szwedzi pomimo braku Niklasa Edina zachwycali na początku mistrzostw (5-0 po 5 meczach). Potem jednak przyszedł pamiętny koszmar w meczu z USA (1-10) i od tego momentu zaczęły się problemy. Przegrali kolejne 4 mecze i znacznie się oddalili od strefy medalowej. Na ostatni ich mecz z Kanadą wrócił już jednak dośiwadczony skip i widać było, że wraca powoli pewność zagrań. Z Kanadą jeszcze się nie udało (choć akurat nic w tym dziwnego bo Kanadyjczycy są w rewelacyjnej dyspozycji) ale z Danią myślę, że w drużynie Trzech Koron należy upatrywać faworyta. Zespół duński pod wodzą młodziutkiego skipa Rasmusa Stjerne gra bardzo nierówno i chyba można to zrzucić na karb młodości i małego doświadczenia (choć akurat tego vicekapitanowi Frederiksonowi nie można odmówić a i jego zagrania były fatalne). Oglądałem ich mecze, w których zagrania Duńczyków były koszmarnie złe (np. z Chinami) ale były i występy gdy ręce same składały się do oklasków. Szykuje się nam zatem bardzo ciekawy mecz ale jak dla mnie ze zdecydowanym faworytem w postaci Szwedów.

Mistrzostwa Świata Mężczyzn - Norwegia v Szwajcaria (Wygra mecz) Norwegia 1.50

Mistrzostwa Świata Mężczyzn - Dania v Szwecja (Wygra mecz) Szwecja 1.60

VIP
VIP

Cracoviaczek napisał(a):
Mistrzostwa Świata Mężczyzn - Norwegia v Szwajcaria (Wygra mecz) Norwegia 1.50

Mistrzostwa Świata Mężczyzn - Dania v Szwecja (Wygra mecz) Szwecja 1.60

Nawiązując do terminologii curlingowej: powrót na właściwą linię :mrgreen: Cieszy mnie także wygrana Nowej Zelandii z Chinami i żałuję, że jednak nie zagrałem tego typu...

VIP
VIP

Przed nami przedostatnia seria spotkań. Bardzo fajnie ułożyła się sytuacja w tabeli dzięki czemu nie ma meczów o pietruszkę.
W pierwszej parze mamy niepokonanych Kanadyjczyków z rewelacją turnieju Nową Zelandią. Kurs na zwycięstwo drużyny de Boera jest kosmiczny (7.00) i oczywiście nie omieszkam spróbować. A to dlatego, że Kanada ma zapewnione 1 miejsce w Round Robin i podejrzewam, że w ostatnich dwóch meczach mogą grać bardziej ryzykownie próbując niekonwencjonalnych zagrań. Już we wcześniejszych meczach zdarzało im się wybierać do zagrania teoretycznie trudniejsze próby ale drużyna Glenna Howarda po prostu uwielbia taką grę. Nie dla nich kunktatorstwo i granie defensywne. Dla Nowej Zelandii jest to bardzo ważny mecz bo ewentualna wygrana zapewni im co najmniej baraż o półfinały a przy dobrym układzie wyników w pozostałych meczach nawet bezpośredni awans do strefy medalowej. Przegrana nie przekreśla jeszcze ich szans na baraże ale wtedy będzie to uzależnione od innych drużyn. Liczę, że wybieranie efektownych azczkolwiek trudnych zagrań przez mistrzów pozowli graczom Nowej Zelandii nawiązać wyrównaną walkę i może sprawić niespodziankę? Być może Kanada też nie będzie chciała skończyć Round Robin z bilansem 11-0 bo w historii nie często się zdarzało aby jakaś drużyna zdobywała mistrzostwo wygrywając wszystkie mecze. Ostatni raz udało się takie osiągnięcie Kanadyjczykom w roku... 1995. Potem najczęściej kończyli Round Robin z jedną porażką na koncie (w zeszłym roku i 3 lata temu Kanada przegrywała dopiero ostatni mecz w rundzie zasadniczej). W 2004 roku jedyny raz od wspomnianego mistrzostwa w 1995 Kanadyjczycy skończyli Round Robin z bilansem 9-0 (grało wtedy tylko 10 drużyn) i potem zdobyli jedynie brąz...
Kolejny mecz to Norwegia (7-3) z Francją (3-6). Thomas Ulsrud - o czym wspominałem w poprzednim poście - rozpędził się jak zwykle w trakcie turnieju i teraz nie wierzę żeby wypuścił szansę zagwarantowania sobie playoffu. Porażka co prawda nie oznacza końca szans ale będą musieli prawdopodobnie walczyć w barażu. Francuzi tradycyjnie nie zwojowali zbyt wiele ale te kilka zwycięstw udało im się odnieść i mają szansę na wygranie rywalizacji w grupie tych słabszych drużyn (ostatni mecz wieczorem grają ze Szwajcarami).
Szkoci (7-3) są w podobnej sytuacji jak Norwegowie i nie wydaje mi się żeby mieli zaprzepaścić szanse w meczu ze słabymi Amerykanami (3-6). McCormick z ekipą miał takie chwilowe wzloty (ze SWA 10-1 i z NZL 10-4) ale poza tym niczym nie zachwycali. A jako, że wczoraj właśnie był ten ich lepszy mecz (z Nową Zelandią) to tym razem pewnie zejdą do sowjego normalnego poziomu. Natomiast ważny będzie dla nich ostatni mecz z równorzędnym rywalem (Czechami) i na nim powinni się przede wszystkim skupić.
Wreszcie ostatni mecz Dania (5-5) z Niemcami (2-7). Stjerne przegrał rano bardzo ważny mecz ze Szwecją i pomimo, że mają jeszcze matematyczne szanse na baraże to jednak praktycznie jest to niemożliwe (wszystkie 3 drużyny z bilansem 6-4 musiałyby przegrać swoje mecze). O ile NZL i CHN mają ciężkie mecze z KAN o tyle nie wierzę żeby Szwedzi wypuścili swoją szansę w meczu wieczornym z Niemcami. Jednak oczywiście wygrana jest bardzo ważna i Duńczycy będą walczyć o ten 6 triumf ale Niemcy nie stoją na straconej pozycji. Wczoraj brakło im szczęścia w dwóch meczach (z CHN 6-7 w dogrywce i z NOR 6-7) i myślę, że stać ich na pokonanie nierównych Duńczyków, którzy jednak więcej zagrań mają nieudanych w tym turnieju.
Ja wybrałem do zagrania niesmowitych Nowozelandczyków za mniejszą stawkę (ale kurs kusi - z takim samym kursem ograli już Norwegów :wink: ) a poza tym dubel ze Szkotów i Norwegów.

Mistrzostwa Świata Mężczyzn - Francja v Norwegia (Wygra mecz) Norwegia 1.32
Mistrzostwa Świata Mężczyzn - Szkocja v USA (Wygra mecz) Szkocja 1.45

Mistrzostwa Świata Mężczyzn - Kanada v Nowa Zelandia (Wygra mecz) Nowa Zelandia 7.00

VIP
VIP

Cracoviaczek napisał(a):
Mistrzostwa Świata Mężczyzn - Francja v Norwegia (Wygra mecz) Norwegia 1.32
Mistrzostwa Świata Mężczyzn - Szkocja v USA (Wygra mecz) Szkocja 1.45

Mistrzostwa Świata Mężczyzn - Kanada v Nowa Zelandia (Wygra mecz) Nowa Zelandia 7.00

Kolejny raz piękna sesja :mrgreen: A już ta Nowa Zelandia - nie mogę uwierzyć, że się udało :mrgreen: Jak Kanada wyrównała w ostatnim endzie to trochę się załamałem i myslałem, że jednak doświadczenie weźmie górę w dogrywce. Ale stało się inaczej i najważniejsze, że po mojej myśli <wygrana>

VIP
VIP

W półfinałach sa już Kanada, Norwegia i Szkocja. Zostało jedno miejsce do obsadzenia. Pewna przynajmniej baraży jest Nowa Zelandia. Jeśli wygrają Szwedzi z Niemcami i Chińczycy z Kanadą to mają szansę zrównać się w tabeli z Nową Zelandią. Szczerze życzę jak najlepiej Nowozelandczykom i chciałbym żeby to oni awansowali dalej. Jednak wydaje mi się, że Szwedzi nie powinni zmarnowac szansy i pokonać Niemców. Jedyny problem może stanowić zdrowie Edina, który wrócił co prawda do składu ale widać, ze ma duże problemy z kręgosłupem. Dlatego odpuszczam. Chińczycy też wydaje mi się, że nie dadzą rady. Kanada już przegrała swój mecz i raczej ponownie tego nie zrobią choć nie jest to wykluczone. A to dlatego, że nadal nie grają o nic i tylko od ich podejścia będzie zależeć wynik. Bo sportowo są lepsi o klasę od prawie wszystkich drużyn na tych mistrzostwach. Dlatego odpuszczam. Pozostałe pary to drużyny, które nie odegrały większej roli w tym turnieju. Uważam, że pary są dość wyrównane i dziwi mnie ta różnica kursowa. Dlatego biorę te wyższe i delikatnie dla emocji gram Czechy i Francję. Jeszcze nie minęło mi rozemocjonowanie po wygranej Nowej Zelandii z Kanadą dlatego trzeba z chłodną głową podejść do ostatniej serii gier.

Mistrzostwa Świata Mężczyzn - Szwajcaria v Francja (Wygra mecz) Francja 2.20

05 Apr 19:00 Czechy (mężczyźni) v Stany Zjednoczone (mężczyźni) 1 @ 2.40

VIP
VIP

Cracoviaczek napisał(a):
Mistrzostwa Świata Mężczyzn - Szwajcaria v Francja (Wygra mecz) Francja 2.20

05 Apr 19:00 Czechy (mężczyźni) v Stany Zjednoczone (mężczyźni) 1 @ 2.40

Niestety na koniec round robin nie wyszło - jednak trzeba było odpuścić tak jak myslałem :wink:

Skończyła się rozgrywka grupowa więc można podsumować to co dotychczas.
Końcowa klasyfikacja Round Robin:
Obrazek

W półfinale 1/2 zagra Kanada ze Szkocją - zwycięzca będzie już w finale natomiast przegrany będzie miał jeszcze jedną szansę w meczu ze zwycięzcą półfinału 3/4. A w nim zagrają Norwegowie ze zwycięzcą tiebreaka Szwecja - Nowa Zelandia.

Natomiast moja walka z bukami wyglądała tak:
W19: 1,30-1,15-2,75-4,25-1,30-1,65-1,60-1,95-2,05-1,63-1,80-3,00-1,57-1,45-1,50-1,60-1,32-1,45-7,00

L9: 2,10-2,75-1,85-1,85-1,60-2,20-3,75-2,20-2,40

Za te wytłuszczone piekne kursy dziękuje Nowej Zelandii za którą będę trzymał kciuki jutro w meczu ze Szwecją <kciuki>

PostNapisane: 06 kwi 2012 
VIP
VIP

Niestety skończył się piękny sen Nowej Zelandii - w tiebreaku ze Szwecją nie istnieli i przegrali już po rozegraniu zaledwie 7 endów 2:10.
W sobotę rozegrane zostana dwa mecze playoff: o 9 zagrają Norwegia ze Szwecją natomiast o 14 dwie najlepsze drużyny w round robin czyli Kanada ze Szkocją. Wieczorem natomiast (o 20) dojdzie do meczu półfinałowego w którym zagra zwycięzca z pary NOR-SWE z pokonanym z pary CAN-SCO a stawką będzie awans do meczu o złoto, gdzie na rywala będzie czekać już lepszy z meczu CAN-SCO.
W meczu porannym buki stawiają w roli faworyta Norwegów i ja się tu zgadzam. Ulsrud z drużyną od początku turnieju jest ciągle w formie rosnącej i myśle, że na decydujące mecze możemy być spokojni o ich dyspozycję. Szwedzi niestety ciągle z problemami (brak Edina) i pomimo, że Kraupp nawet dość dobrze daje sobie radę w roli skipa to jednak drużyn ma wahania formy (ciągle mam w pamięci ten ich nieszczęsny mecz z USA przegrany 1:10). Poza tym meczem w round robin przegrali jeszcze z Kanadą 6:10 i własnie z Norwegami aż 3:8. Natomiast tak jak pisałem Norwegia jest na fali i po porażkach w początkowej fazie turnieju ze Szkocją, Nową Zelandią i Kanadą wygrali potem aż 7 meczów z rzędu.
W drugiej parze zdecydowanym faworytem są Kanadyjczycy. Po tym co prezentowali w rywalizacji grupowej uważam, że to oni zdobęda złoto. Jest to bezsprzecznie najlepsza drużyna turnieju i w każdym zagraniu widać wielkie doświadczenie tych świetnych graczy.
Tak więc dubel na rywalizację playoff a niestety na półfinał o godzinie 20 nie będę w stanie nic zagrać (święta i rodzinne spotkania). W każdym razie polecam granie Kanady do końca turnieju (tylko te mizerne kursy :roll: )

07 Apr 14:00 Kanada (mężczyźni) v Scotland (mężczyźni) 1 @ 1.20
07 Apr 09:00 Norwegia (mężczyźni) v Szwecja (mężczyźni) 1 @ 1.63

PostNapisane: 13 kwi 2012 
VIP
VIP

KOŃCOWA KLASYFIKACJA MISTRZOSTW ŚWIATA W CURLINGU (MĘŻCZYŹNI)

Obrazek

Obrazek

Dziękuję wszystkim odwiedzającym temat i zapraszam w nowym sezonie :mrgreen:

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]